Президент Володимир Зеленський у День прапора запросив чотирьох президентів України – Леоніда Кравчука, Леоніда Кучму, Віктора Ющенка і Петра Порошенка на “лінійку честі і пам’яті”.

Про це президент написав у Facebook.

“Завжди був упевнений у тому, що у справді сильної нації обов’язково є дні, коли немає місця традиційній конфліктній політиці. Цьому остогидлому медійному з’ясуванню, хто краще або гірше розуміє філософію держуправління і хто «правильно любить країну» перед мікрофоном і телекамерами. З цих днів і починається справжня історія.

Коли взагалі не потрібно думати, який вигляд ти матимеш в очах своїх прихильників і як можна буде спровокувати політичних суперників. Коли не потрібно рахувати відсотки рейтингів і кількість публікацій у популярних виданнях. Коли начебто звичайний день дійсно стає справжнім днем всієї країни. У сильних націй такі дні – дні справжнього, не показного єднання – є.

Є такі дні і в нас… День прапора, за яким іде День нашої святої Незалежності. Основа всього. Те, з чого починається усвідомлення, заради чого ми живемо, будуємо нове, ламаємо старе й неефективне, проходимо через численні страждання, падаємо і знову встаємо. Щоб наполегливо йти вперед.

Усвідомлення того, заради чого вмирають наші герої й заради чого живуть їхні нащадки. Це і є ті самі «дні сильних», коли потрібно просто стати поруч і відкрито подивитися навколо. Щоб усвідомити нарешті просту істину: ми дійсно сильна нація, сильна країна, сильний народ. Який точно вже довів світу все це. І який точно має право…

…Сьогодні я знову бачив рішучі обличчя наших військових. Без пафосу. Зосереджені, вольові, розумні. Обличчя людей, які точно ніколи не віддадуть ні шматочка нашої землі. Сьогодні поруч зі мною на «лінійці честі та пам’яті» стояли також усі президенти України, яких я запросив. Стояли для того, на мою думку, щоб разом усвідомити, яку країну ми побудували.

Не сумніваюся, що кожен з нас, з президентів, напевно, по-своєму цінує й любить свою країну. Цінує те, що він сам зробив для неї. Розуміє те, що хоче зробити наступний Президент. І десь у серці відчуває, що кожен з нас ніколи не дозволить розірвати її заради швидкоплинних політичних цілей. Швидкоплинне минає, вічне залишається. Вічне – це Україна, в якій від кожного з нас є дуже вагома частинка щирої любові…

Окрім того, вчора Президент України Володимир Зеленський вважає, що влада і суспільство в Білорусі повинні знайти новий формат діалогу, щоб уникнути насильства під час протестів. Зеленський сподівається, що те, що відбувається не вплине на відносини між нашими народами.

Президент Володимир Зеленський висловив думку, що в Білорусі влада і суспільство повинні знайти новий формат діалогу та уникнути насильства.

“Як би там не було, що б там не було – влада і суспільство повинні знайти формат діалогу. Неважливо який, але не кийками, вибачте. Спокійний формат діалогу – і вийти з цього складного питання, складного становища, яке триває в Білорусі”, – сказав Зеленський.

За його словами, відносини між народами – це “глибше і важливіше”, ніж відносини між керівниками країн.

“Дуже б не хотілося, щоб хоч щось вплинуло на дружні відносини між дійсно схожими, братніми народами, українцями та білорусами… В компанії, якою я керував 20 років, більша частина з Білорусі – талановитих художників, талановитих людей”, – резюмував Зеленський.

Також, Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко має наважитися на проведення нових виборів, аби уникнути кровопролиття.

Я можу уявити себе на місці пана Лукашенка. Як я можу всіх заспокоїти? Я б точно сказав: через місяць нові вибори. Я балотуюся, хто хоче балотуватися — вперед”, – розповів Зеленський.

Також президент України зауважив, що важливим моментом у проведенні позачергових президентських виборів у Білорусі має бути присутність міжнародних спостерігачів.

“Усі були б спокійні, без кровопролиття. Це було б справедливо та створило історію”, — заявив Володимир Зеленський.

На думку Зеленського, на повторних виборах слід дозволити балотуватися будь-якому кандидату.

В свою чергу, МЗС Білорусі відреагував на пораду Зеленського провести вибори. Сказав, що в таких “порадах” не потребує.

“Хотілося б відчути якусь підтримку або хоча б розуміння, а не слухати вже заїжджені з усіх боків поради. Зараз точно ми потребуємо не в них”, – сказав офіційний представник МЗС Анатолій Глаз.