Українська делегація їздила на сесії ПАРЄ, щоб робити селфі. Про це в відео-інтерв’ю Politeka заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

За його словами, повернення Росії в ПАРЄ – в першу чергу програш політики, яку вів Петро Порошенко. Його дипломати довели ситуацію до сьогоднішнього стану, так як працювали у Страсбурзі не на користь України, а на користь репутації Порошенка.

«Вони займалися виключно внутрішнім піаром. Якщо ви приїхали на площадку ПАРЄ, ви повинні грати по правилам ПАРЄ. А вони приїжджали туди селфіки робити, тому що їм та Рада Європи до одного місця, вони хотіли показати, які вони патріоти. Це було розраховано лише на виборця Порошенка», – говорить Чаплига.

Всі перформенси української делегації, всі скандали – порушують місцеві правила, зауважує експерт. 

Це більше схоже на поведінку африканських племен, які грою в бубни намагалися висловити повагу оточуючим. До речі, в ПАРЄ чудово розуміють, що поведінка українців – піар.

«Це викликало подвійний негатив в ПАРЄ. Вони прекрасно розуміють, що це навіть не для них. Замість того, щоб спілкуватися з людьми, ви займаєтесь трансляціями у власне село, показуєте, який ви модний перець на серйозному європейському зібранні», – вважає Чаплига.

Нагадаємо, українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи вирішила припинити свою участь в сесії, крім обговорення питань позбавлення повноважень делегації з Російської Федерації.

Члени української делегації будуть просити депутатів Ради поставити на розгляд питання про припинення участі України в роботі ПАРЄ. Також вони звертаються до президента і до Міністерства закордонних справ розглянути подальшу участь України в органах Ради Європи.

Однак вже прийнято рішення, що після оскарження повноважень російської делегації, незалежно від рішення, українці не повернуться до сесійної зали ПАРЄ.

Нагадаємо, що голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що попри відновлення повноважень Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи, вважає недоцільним вихід української делегації з її складу.

"Коли ми будемо представниками українського парламенту, ми будемо відстоювати інтереси нашої країни і на таких майданчиках. Тому це не конструктивно, неправильно розвернутися і піти, незважаючи на ті події, які, на жаль, відбулися", – заявив Разумков. 

Він зазначив, що подіям, які відбулися у ПАРЄ, передувала велика кількість різних дій, а іноді і бездіяльності, у тому числі, з боку України. 

"Тому сьогодні склались обставини так, як склалися. Я думаю, що все у цьому світі змінюється. І позиція представників нового парламенту у ПАРЄ  буде такою, що у майбутньому вони зможуть вплинути", – сказав лідер політсили.

"Розумієте, завжди було просто розвернутися і піти. А треба не розвертатися і йти, а треба діяти", – додав він.