Президент Володимир Зеленський в боротьбі за другий президентський термін підсилює соратників олігарха Ігоря Коломойського для нейтралізації свого конкурента – мера Києва Віталія Кличка.

Про це розповіли джерела “Апострофа”.

Кличко однаково позитивно сприймається в різних регіонах і має колосальну підтримку в столиці в рамках свого третього мерського циклу. Також Кличко є безконфліктною і компромісною фігурою для основних ділових кіл країни.

Конфлікти між Офісом президента і мером Києва розгорілися ще за часів першого керівника офісу президента Андрія Богдана, але з новою силою розгорілися цієї весни. За ключовим державним підприємствам і департаментам столиці, а також у найближчих соратників Кличка пройшла серія обшуків та інших слідчих дій. Відносного затишшя вдалося досягти тільки коли окремих людей з оточення чинного керівника Офісу президента Андрія Єрмака призначили на ряд відповідальних посад у міській владі.

Причини конфліктів в тому, що столичний мер особливо посилився за час пандемії – він часто критикував дії центральної влади і її політику в протидії Ковід-19. Виступав не тільки з позицій міського голови Києва, а й як голос регіональних – через очолювану ним Асоціацію міст України. Ця організація стала для Кличка основним організаційним майданчиком для розгортання власної президентської кампанії.

Тому Офіс президента вирішив не тільки ускладнити життя Кличку в Києві, а й вибити один з основних його козирів – його вплив на місцеві еліти через Асоціацію міст. Для цього на початку червня з ініціативи Банкової в місті Хмельницькому було проведено Конгрес місцевих і регіональних влад, на який столичного мера навіть не запросили.

Фронтменом цього об’єднання був обраний мер Львова Андрій Садовий. Але за тижні, що минули з часу конгресу, стало очевидним, що ключовим спікером цього форуму стала інша фігура з загальноукраїнськими амбіціями – мер Дніпра Борис Філатов. Він також став тим, хто публічно виправдовував відсутність Кличка на Конгресі місцевих і регіональних влад.

Що цікаво, напередодні нового року НАПКА закрило виробництво по Філатову за приховування стану при декларуванні, а справи в інших правоохоронних органах (наприклад виробництва №32020100000000324 від 18.06.2020 про створення злочинної організації) були “спущені на гальмах”. В українських реаліях це свідчить про те, що між Філатовим і Банковою укладений союз.

Події останніх тижнів і розкрили логіку такого союзу. Фактично, Філатов став “технічним кандидатом” Зеленського, основне завдання якого – нейтралізувати дуже небезпечного Кличко.

Тільки Офісу президента, вже повним ходом зайнявся наступною виборчою кампанією не варто забувати, що Філатов, разом з своїм близьким другом, бізнес-партнером і, за сумісництвом, головою громадської ради при міській раді Дніпра Геннадієм Корбаном довгий час були і, незважаючи на публічні конфлікти, залишаються дуже близькими соратниками одіозного олігарха Ігоря Коломойського. У минулому – саме через їх спільні проекти, зокрема через партію “УКРОП” Коломойський отримував можливість грати на загальнонаціональному та регіональному рівнях.

Після того, як Коломойський став фактично невиїзним з України, він був змушений відновити свої відносини з Філатовим і Корбаном. Джерела кажуть, що це потепління відбулося за останні півроку – почалося відразу після місцевих виборів.

Посилення зв’язку Філатов-Корбан в ході протистояння з Кличком – прекрасна можливість для Коломойського, якого по всьому світу переслідують США, отримати нові політичні позиції. А це вже може створити додаткову напругу у відносинах України із Заходом.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.