У кримінальному провадженні про незаконне заволодіння активами, зокрема коштами місцевого бюджету, а також земельними ділянками, що належать Одеській міській територіальній громаді, за яким одеському меру Геннадію Труханову вручено повідомлення про підозру, фігурують 16 осіб.

Як повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро в середу, за даними слідства, з цих 16 осіб десятеро є членами злочинної організації, а інші – співучасниками скоєння злочинів.

“Учасники злочинної організації у змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння активами – коштами місцевого бюджету та землею… для її подальшої передачі під забудову. Через ці дії упродовж 2016-2019 рр. ОТГ втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 млн грн. Загальний розмір завданої шкоди за цими епізодами, за результатами експертизи становить 689 млн грн”, – ідеться в повідомленні.

Прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в середу уточнила, що дії одеського мера Геннадія Труханова та інших осіб, яким було вручено підозри у зазначеній справі, кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364 КК України.

“Слідчі дії тривають, деталі – потім”, – наголошують у САП.

Раніше генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила, що підписала п’ять підозр у межах розслідування кримінального провадження детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

“Інформую суспільство про те, що підписала п’ять підозр у рамках розслідування кримінального провадження силами детективів НАБУ та прокурорів САП. Це дуже важлива і показова справа, як для Одеського регіону, так і для країни в цілому … Підозрюваними стали мер міста, кілька міських посадовців і один відомий одесит, роль якого уважно вивчало слідство, щоб у жодному разі не помилитися і нічого не пропустити”, – написала генпрокурор у Facebook.

За її словами, зазначені особи причетні до “цілої низки злочинних дій, спрямованих на заволодіння земельними ділянками в Одесі”.

Пізніше інформоване джерело повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” про те, що Венедіктова підписала підозру, крім мера Одеси Геннадію Труханову, колишньому прокурору Одеської області Олегу Жученку, двом депутатам Одеської міської ради VII скликання і бізнесменові Володимиру Галантернику.

Раніше “Forbes Україна” повідомляв, що одеський бізнесмен Володимир Галантерник є співвласником ринків “Привоз” і “7-й кілометр”, мережі ТРЦ City Center, ТРК “Аркадія Сіті”, торговельних галерей на пл. Старосінній, бутик-готелю De Paris та інших активів в Одесі.

У 2018 році Галантерника було внесено до російського санкційного списку.

Також нагадаємо, що це не перша кримінальна справа проти Труханова.

Зокрема, він обвинувачується у заволодінні 92 млн грн бюджетних коштів внаслідок реалізації схеми придбання у комунальну власність приміщення адмінкорпусу колишнього заводу “Краян” за вдвічі завищеною ціною.

У 2019 році Малиновський райсуд Одеси виправдав Труханова, але апеляційна палата ВАКС скасувала цей вирок.

Також судді побачили, що були істотні порушення вимог кримінального процесуального закону. Це рішення 11 лютого винесла колегія суддів у складі Віктора Панкулича, Сергія Бондаря та Ігоря Панаїда.

Окрім Труханова, у заволодінні 92 мільйонів гривень з міської казни шляхом будівлі заводу за завідома вдвічі завищеною вартістю обвинувачували ще 7 осіб: його заступника Павла Вугельмана, голову профільної комісії міськради Василя Шкрябая, керівника департаменту комунальної власності міськради Олексія Спектора, його заступника Володимира Радіонова, а також директора ТОВ “Девелопмент Еліт” Петра Загодіренка та оцінювачку вартості майна Галину Богданову. Підсудні свою вину заперечували до останнього.

Його також звинувачували у недостовірному декларуванні, але ВАКС довелося закрити дві справи за цією статтею після того, як Конституційний Суд визнав її положення неконституційними.