Ірина Венедіктова нібито має намір активізувати розслідування низки кримінальних проваджень “з орбіти впливової людини” – ймовірно, Ріната Ахметова. Водночас генпрокурорка наразі може мати так звані козирі.

Про це в ефір 24 каналу розповів журналіст та народний депутат VIII скликання Сергій Лещенко. У відповідь на запитання про те, за що взялася Венедіктова, він припустив: “Думаю, що ключове було б розслідувати справу “Роттердам+”.

За словами Сергія Лещенка, відповідна справа перебуває на фінішній прямій, потрібно лише закінчити слідство і передати її до суду.

Все решта – це більш гіпотетично. Можливо, в деяких справах фігурує якийсь менеджмент цього олігарха, а в якихось – його підлеглі. Важливо, щоб у справі (“Роттердам+” ), яка вже на фінішній прямій, була поставлена крапка.

Водночас саме від генпрокурорки, за словами журналіста, залежить, яким буде старший прокурор у справі “Роттердам+”, тому що вона його призначає. Наразі старший прокурор не хоче йти до суду з відповідною справою.

“Сторона Ахметова намагається закрити справу не розглядаючи по суті, а просто винести рішення про її закриття до передачі в суд на досудовому слідстві. Це найгірше і цього ми маємо уникнути”, – наголосив Сергій Лещенко.

Додамо, що нещодавно”Схеми” і “Центр протидії корупції” випустили матеріал, в якому звинуватили структури Ріната Ахметова в приховуванні інформації про аварію на Бурштинській теплоелектростанції, внаслідок якої, за їхніми словами, було завдано шкоди не тільки екосистемі регіону, але й зазнало ризику здоров’я жителів прилеглих до ТЕС районів. Генпрокурор України Ірина Венедиктова надіслала прямий привіт найбагатшій людині в Україні та натякнула на кримінальні переслідування його компаній. Протистояння Банкової та Ахметова, схоже, загострюється. І в нього втягуються нові сили. Експерти проаналізували ситуацію для видання “Коментарі”.

До кінця поточного року і на початку наступного протистояння Зеленський-Ахметов залишатиметься найтоповішим у нашій країні. Політолог, директор аналітичного центру “Політика” Микола Давидюк вважає, що цей конфлікт для Ахметова перейшов у емоційну площину. Тоді як для Зеленського він поки що – у політичній площині.

“Президентові було б круто реалізувати запит сусіпльства на боротьбу з олігархами. Тим більше, що Ахметов з погляду антирейтингів олігархів посідає 1 місце. Це і зданий Донецьк, і корупція, і екологія, і промисловість, багато інших питань, – пояснює політолог. – Для Зеленського важливо політично продати цей кейс. А для найбагатшого українця це вже не стільки бізнес (у будь-якому разі він заробляє чимало), скільки довести президентові, хто такий Рінат Ахметов”.

Мотивація у них, наголошує Микола Давидюк, різна, але інструменти – схожі. І одна, і друга сторони працюють на максималках – для того, щоб привести ворога в гірший стан. І на своїх умовах написати умови нового миру.

“Сторони визначили якогось переговорника, але, як показують останні події, той поки що їх не привів до перемир’я. Йде постійне напруження. Ахметов навряд чи випадково саме зараз отримав почесну нагороду у штаб-квартирі УЄФА у швейцарському Ньйоні. Так він фактично натякнув, що тиснутиме на Офіс президента, зокрема через великих футбольних босів. А Зеленський показав, що готовий до війни – і медійної, і політичної. Думаю, до кінця поточного року і на початку наступного це протистояння залишатиметься топовим у нашій країні”, – резюмує Микола Давидюк.