В Україні зафіксовано зростання небезпечної інфекції, яку можуть “підхопити” як діти, так і дорослі. Про це повідомила професор Ольга Голубовська.

“Враховуючи наявну в мене інформацію з регіонів, безліч надходять питань і, найголовніше, просто для інформування сімейних лікарів хочу сказати, що в даний час має місце зростання захворюваності менінгококовою інфекцією як у дорослих, так і у дітей, в т. ч. зі смертельним результатом”, – зазначила вона.

Більше того, стверджує Голубовська, дана тенденція є досить серйозною, яка охоплює відразу кілька областей України.

“Ми маємо серйозну, без тенденції до зниження у багатьох регіонах епідемію кору, до неї приєднується зростання важкого грипу, а всі ці три хвороби в перші дні захворювання мають подібні симптоми”, – підкреслила вона.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Як повідомлялося раніше, з початку цього року п’ять українців померли від ускладнень, викликаних вірусом грипу типу А.

Всього в Україні з початку цього епідсезону, з жовтня 2018 року, від грипу померло 13 осіб. «З 1 жовтня 2018 року до 6 січня 2019 року в Україні зареєстровано 2439032 людини, хворих на грип та ГРВІ. На сьогоднішній день епідемічні пороги перевищено у двох областях: Київській (на 2,8%) та Житомирській (на 7%). в цілому по Україні захворюваність на 17,6% менше епідемічного порогу», — йдеться в повідомленні.

У МОЗ нагадують, що грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом, який легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або близький контакт. Центр громадського здоров’я України рекомендує при перших симптомах звертатися до лікаря, тому що самолікування може бути шкідливим для здоров’я, а несвоєчасне виявлення грипу може призвести до тяжких ускладнень і навіть смерті хворого.

Фахівці ЦОЗ радять навіть серед епідсезону зробити щеплення, щоб убезпечити себе від ризику захворіти на грип. «Тільки вакцинація може вберегти від захворювання, пов’язаних з ним ускладнень і смерті», — підкреслили в МОЗ і додали, що також сезон захворюваності на грип та ГРВІ не є причиною відмовлятись від планової вакцинації проти інших захворювань — для відстрочки щеплення повинні бути чітко визначені протипоказання щодо введення тієї чи іншої вакцини.