Сполучені Штати Америки навряд чи нададуть Україні летальну зброю — швидше продадуть або саме оборонне летальне озброєння, або ліцензію на його виробництво. Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко, передає Корупція.Інфо

Популярне: Про що вона собі думала? Правоохоронці затримали жінку, яка відправляла дівчат на Кіпр працювати повіями

“Я ризикну припустити — ніякої летальної зброї ми не отримаємо, поки не буде загострення стосунків між США і Росією і то це не факт, що нам дадуть летальну зброю, але якщо чомусь Трамп образиться на Путіна, або вирішить, що Путін зробив щось неправильно, тоді, можливо, Трамп дасть згоду на надання летальної зброї. І то максимум що нам дадуть, це оборонну летальну зброю, це максимум. Ніяких домовленостей про те що нам дадуть летальну зброю нема”, — зазначив політолог.

Він додав, що розмови про надання Україні летальної зброї лунають з боку сенаторів і конгресменів, є відповідні пропозиції в законодавчих актах і поки ні адміністрація Б.Обами, ні нинішня адміністрація не надавала такої згоди.

“Я ризикну припустити, коли ми можемо отримати летальну зброю — якщо виникне серйозна криза між Трампом і Путіним. Але поки не дають її… тому що росіяни відкритим текстом сказали Меркель, сказали Обамі, сказали нинішньому керівництву (Сполучених Штатів- ред), що надання Україні летальної зброї буде означати масштабну ескалацію конфлікту на Донбасі”, — також зазначив політолог.

При тому Фесенко вважає що Україні можуть продати летальну зброю за гроші адже “це Трамп, а Трамп може продати”.

Але найбільш реальним В.Фесенко вважає варіант за якого Україні “надавати летальну зброю не будуть, але дадуть ліцензію на її виробництво. Безумовно не на найновіші, не на найсучасніші зразки зброї, але такий варіант я вважаю найбільш реалістичним і раціональним. Такий варіант може бути реалізованим у найближчи роки”.