rezydenciya_lviv

Львівська обласна рада продала будівлю президентської резиденції на вул. Глінки, 12 у Львові напередодні місцевих виборів – 20 жовтня. Сума продажу становить 20,25 млн грн. Громадськість та пресу на аукціон не кликали, хоча, як стверджують в облраді, оголошення про продаж було опубліковане належним чином в якійсь газеті.

Участь в аукціоні брали лише дві фірми: ТОВ «Системи лояльності» і ТОВ «Рітейл менеджмент системс», яка й стала переможцем аукціону.

Площа резиденції на вулиці Глінки становить майже 489,9 м², тому покупець придбав її за ціною в 41,3 тис. грн/м². Микола Бандра, начальник управління майном спільної власності Львівської обласної ради, розповів ZAXID.NET, що покупець вже повністю оплатив нерухомість, причому швидше передбаченого договором терміну.

«Рітейл менеджмент системс» контролює «Компанія з управління активами «Актив», а директором є Людмила Остапчук, відома як керівник відділу постачання холдингу «!Fest», який об’єднує мережу ресторанів та магазинів.

Представник «Холдингу емоцій «!Fest» підтвердив ЗМІ придбання резиденції. А також запевнив, що ресторану в придбаному приміщенні не буде. За його словами, в компанії ще не вирішили, для чого будуть використовувати приміщення.

«Приміщення придбала одна з компаній, до якої холдинг має стосунок. Ми не вирішили остаточно для чого будемо його використовувати. Однозначно, тут не буде ресторану, і ми не будемо змінювати зовнішній вигляд будинку. Придбали його тому, що це добра інвестиція. Крім того, приміщення продавалось за ринковою ціною», – пояснив представник компанії, який попросив не називати його ім'я.

Цікаво, що ринкову ціну, до певної міри, холдинг забезпечив собі самостійно. Адже єдиний конкурент на аукціоні, «Системи лояльності», також є компанією, до якої «!Fest» має відношення.

Українське законодавство класифікує участь в аукціоні двох пов’язаних фірм, як «спотворення результатів» та порушення засад економічної конкуренції. У «Холдингу емоцій «!Fest» цей факт обіцяли прокоментувати, однак після того не брали слухавку.

Нагадаємо, це був вже шостий аукціон, оскільки на попередні ніхто з покупців так і не прийшов. Відтак вартість нерухомості було значно знижено від початкової. Спочатку експерти оцінили будівлю майже у 28 млн грн.

Микола Бандра, начальник управління майном спільної власності Львівської обласної ради уважає ціну прийнятною. «Не погоджуюся, що продано за безцінь. Це некоректно. Якщо так дешево, тоді чому в аукціоні не брали участі десять учасників? Бюджет області поповнився більш як двадцятьма мільйонами гривень», – сказав він у коментарі журналісту ВЗ.

Частину суми від продажу резиденції чиновники облради обіцяли використати на енергозбереження в бюджетній сфері області (орієнтовно 15 млн грн), решту – на співфінансування проектів з державного бюджету, зокрема реконструкцію Львівського перинатального центру.

Будинок на вулиці Глінки, 12 використовували як державну резиденцію, що офіційно призначена для «тимчасового проживання перших осiб України та iнших держав, членiв офiцiйних делегацiй, якi перебувають з вiзитом у Львiвськiй областi». Однак протягом останніх років вона здебільшого простоювала.