ПриватБанк заблокував вже понад 1,5 тисячі рахунків осіб, причетних до наркоторгівлі, повідомляє  прес-служба ПриватБанку. Як відзначили в банку, основна мета проекту #СтопНаркотик – збереження життя клієнтів і викорінення брудного грошового трафіку з обороту банку.   

В рамках вищевказаного соціального проекту відповідні держоргани відправили в банк сотні запитів клієнтських рахунків, які вже заблоковані за статтями продажу і розповсюдження наркотиків. 

Проект демонструє адекватність застосовуваних сценаріїв алгоритму пошуку "негативних" клієнтів, адже в банку працюють онлайн-моделі виявлення наркотрафіку, які дозволяють практично відразу заблокувати рух коштів від наркоманів до наркоторговця, запевняють у банку. 

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

У "Приватбанку" заявили  також, що восени в Україні з'явився новий канал розповсюдження наркотиків і тепер наркоторговці почали використовувати зручну технологію QR-кодів.  Стікери розклеюють на деревах, дошках оголошень, стінах, банкоматах "Приватбанку".  Щодня інкасатори та IT-фахівці знімають десятки таких наклейок.

 
 При цьому найбільша активність наркоторговців спостерігається в густонаселених спальних мікрорайонах.

 Приватбанк відзначає, що банківське обладнання оформлено виключно в брендових кольорах.  Будь-які інші стікери не мають ніякого відношення до фінустанови.  А код для зняття готівки без карти – електронний і розташований безпосередньо на екрані банкомату.  А якщо клієнт сканує "чужий" QR-код, то отримає посилання на протизаконний сайт з наркотичним товаром.

 Банк закликає бути пильними і не піддавати себе і свої гаджети небезпеки.