Санкції Ради національної безпеки і оборони (РНБО) є ефективним інструментом. В Офісі президента впевнені, що продовжать їх використовувати.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Пан Секретар. Яку роль Олексій Данилов грає в команді президента”.

Санкції РНБО стали справжньою знахідкою для команди президента Володимира Зеленського. Цей механізм з’явився ще в 2014 році через півроку після початку російської агресії. Однак до недавніх пір його застосовували здебільшого проти громадян і компаній РФ, а також пов’язаних з ними осіб.

Команда Зеленського використовувала санкції проти нардепа Віктора Медведчука, а також його телеканалів. Крім того, під обмеження потрапили ряд “злодіїв в законі” і “кримінальних авторитетів”.

“Вже бачимо, що санкції, які вводяться відповідно до Закону, діють ефективно і дійсно усувають ті загрози національній безпеці, які служать причиною для їх введення. Держава продовжить використовувати цей інструмент, як це визначено відповідним законом”, – заявив виданню радник Голови ВП Михайло Подоляк.

Варто зазначити, що санкції проти нардепа Віктора Медведчука готувалися ще два роки тому. Розглядалися кілька варіантів обмежувальних заходів.

За словами колишнього секретаря РНБО Олександра Данилюка, проти Медведчука розглядали персональні санкції за фінансування тероризму.

“По телеканалах Медведчука-Козака ми готувалися ще з червня 2019 року, тоді було кілька варіантів, що можна зробити. Включаючи персональні санкції за фінансування тероризму”, – сказав він у коментарі РБК-Україна.

Однак жорсткий варіант вирішення проблеми з кумом російського президента, за словами поінформованих співрозмовників РБК-Україна, знову запропонував Зеленському саме Олексій Данилов-чинний секретар РНБО.