Президент України Володимир Зеленський відвідав синагогу Хабад на Херсонщині, громада якої налічує понад 5 тис. осіб. У квітні цього року синагогу намагалися підпалити зловмисники. Двоє підозрюваних у цьому злочині були затримані через три тижні після інциденту.

Глава держави зустрівся з головним рабином Херсона та Херсонської області Іосифом-Іцхаком Вольфом та оглянув відремонтовані частини будівлі, які були пошкоджені під час спроби підпалу.

Іосиф-Іцхак Вольф подякував Президенту за швидку реакцію української влади на цей акт антисемітизму.

Володимир Зеленський і головний рабин регіону вручили листи-подяки начальнику поліції Херсонщини Олександру Прокудіну та голові СБУ в регіоні Сергію Криворучку за швидке розкриття злочину.

«Головне навіть не те, що це швидкий і правильний результат. Я думаю, що найголовніше – і це сталося – що всі люди бачать, що в Україні є громадяни України. І, незважаючи на національність, віросповідання, всі вони захищені державою Україна, нашими інституціями, нашими правоохоронцями. Найголовніше – щоб усі тут себе відчували, як люди», – заявив Президент.

Синагога Хабад побудована 1895 року. До 1941-го вона діяла як молитовний будинок. Після капітального ремонту та реставрації синагога відкрилася 14 вересня 2010 року. У громаді працює єврейська школа та дитячий садок, здійснюються щоденні триразові молитви.

Нагадаємо, Служба безпеки України встановила особи та спільно з Нацполіцією затримала двох зловмисників, які намагалися підпалити синагогу в Херсоні. Про це повідомили на сайті відомства.

“Співробітники спецслужби затримали двох молодиків, які 20 квітня 2020 року спробували підпалити будівлю синагоги у Херсоні, використовуючи самозапалювальну суміш. Зловмисники, що підтримують нацистську ідеологію, у змові зі спільниками вирішили у такий спосіб “відзначити” річницю лідера нацизму”, – повідомили в СБУ.

Обох зловмисників затримано 9 травня, під час спроби здійснити нові провокації у день 75-ї річниці Перемоги над нацизмом. Які саме провокації – в СБУ не уточнили.

Також, варто зазначити, що нещодавно, президент України відвіддав райони, які постраждали від повені.

«Уряду я поставив завдання, і уряд виділив близько 750 мільйонів гривень для відновлення всього цього», – сказав Володимир Зеленський під час телевізійного включення з Івано-Франківської області, де він перебував з терміновою робочою поїздкою.

Президент зазначив, що деякі пошкоджені будівлі неможливо відновити, тому люди будуть переселені в інші помешкання.

«Потрібна солярка, гумові човни для людей, харчування, вода. Тому що затоплене майже все», – сказав Глава держави, додавши, що все необхідне є.

Володимир Зеленський зазначив, що внаслідок повеней зруйновано тисячі будівель, затоплено близько 10 тисяч гектарів сільськогосподарської землі. Також зруйновані дороги, дамби та декілька старих мостів.

«Зараз відновили всі дороги державного значення. Співробітники ДСНС, Нацгвардії, Нацполіції, автодору працюють тут. Я хочу також подякувати місцевому населенню – вони працюють разом. Потрібен деякий час», – сказав Президент, зауваживши, що «люди вражені роботою наших служб».