Бездиханне тіло студентки знайшли прямо на вулиці.

24-річна нігерійська студентка тернопільського медуніверситету Бадмус Ололаде трагічно загинула. Експертиза показала, що вона могла бути отруєна невідомим червоною речовиною.

Відомо, що банку червоного отрути поліцейські знайшли у подруги загиблої, з якою вони разом провели її останню ніч. Поки що розглядаються дві логічні версії – самогубство і вбивство.

Випадок став таким гучним, що навіть дійшов до ЗМІ Нігерії, які в свою чергу звинуватили в смерті ВНЗ, в якому вчилася Ололаде. Мовляв, в університеті настільки погано ставляться до іноземних студентів, що бідна дівчина, розуміючи, що провалила іспит, буде депортована додому. Нервовий зрив довів бідолаху, яка страшенно не хотіла повертатися на батьківщину, і вона наклала на себе руки.

Як розповіли подруги дівчини нігерійським журналістам, що Бадмус через випускного іспиту, який вона завалила, погрожував вигін з університету, і нібито справа до цього дійшло. Нігерійка навіть приходила в деканат і благала на колінах, що б їй дали ще один шанс все перездати, але в цьому їй відмовили. Вона з подругами навіть спробувала перевестися в інший університет, але там й теж відмовили. Усвідомлюючи, що більше шансів залишатися в Україні у неї немає і їй доведеться повернутися на батьківщину, дівчина в розпачі залишила передсмертну записку і вночі наклала на себе руки.

Однак такий песимізм і вчинок дівчини дуже вражає. На її особистій сторінці в Інстаграм взагалі немає ніяких ознак депресії. Вона досить життєрадісна, завжди стильно одягалася, любила галасливого проводити час і подорожувати. Одна з останніх поїздок була в Нью-Йорк. І судячи з усього, дівчина в цілому була при грошах. Що ж сталося з нею насправді.

У поліції стверджують, що бездиханне тіло Бадмус було знайдено на вулиці. У лікарні провели експертизу, яка встановила, що дівчина була отруєна речовиною невідомого походження. І нібито “неофіційно”, але у її подруги в квартирі знайшли посудину, в який зберігався отрута червоного кольору.

У правоохоронних органах схиляються в бік версії самогубства, оскільки всі докази вказую саме на це. Однак і не виключена версія вбивства, адже дівчині могли і підлити отруту. Також в поліції підтвердили факти, що у дівчини були серйозні проблеми в університеті. Був вилучений її телефон, зараз слідчі намагаються знайти якісь зачіпки і докази.

У деканаті університету заперечують багато фактів, сказані в нігерійських ЗМІ. Посилаються на труднощі перекладу. Відзначили, що ніякого некоректного ставлення або обмеження її прав не було. І дівчина здавала іспит за день до смерті. І додали, що за законом у кожного студента є право перескладати іспит тричі, і Бадмус і ще деякі студенти провалили все. Але ніхто не збирався відраховувати дівчину сазу на наступний день, ця процедура досить довга і у студентки було б ще безліч шансів відновитися і проучиться семестр повторно.

Більш того, іноземні журналісти стверджували, що Ололаде дуже бідна і їй важко доводилося виживати. Однак Інстаграм дівчата спростовує ці факти автоматично. Також стало відомо, що батьки Бадмус давно не живуть в Нігерії, добре забезпечені і перебувають в Європі.

Також в університеті відзначили, що в їхньому закладі відносинах до всіх студентів одно і толерантно, немає ніяких забобонів і упередженості до іноземних студентів. І додали, що у них вчиться дуже багато студентів з-за кордону, для них це навіть норма, всі до цього звикли. А подібних випадків як з Ололаде у них не було.