Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабара народним депутатом України Сергієм Лещенком (БПП).

Про це повідомляє прес-служба САП. Відзначається, що депутат буде викликаний на допит.

"Згідно з опублікованою в ЗМІ інформації народний депутат систематично отримував мільйонні хабарі від підприємця за лобіювання бізнес-інтересів останнього, а саме здійснення впливу на посадових осіб органів влади та правоохоронних органів, а також формування необхідних суспільних думок в медіа-просторі. З метою перевірки викладених у публікації фактів прокурори САП зареєстрували кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної ви роки) і викличуть на допит народного депутата України Сергія Лещенка", – йдеться в повідомленні.

Досудове розслідування в зазначеному виробництві доручено Національному антикорупційному бюро України, а САП буде здійснювати процесуальне керівництво.

Нардеп Лещенко вже відреагував на відкрите кримінальне провадження, назвавши це все "трагіфарсом".

"Два дні тому генпрокурор Луценко обіцяв мені підозру за справу Манафорта. Сьогодні він оголошує про відкриття кримінальної справи за отримання хабара у вигляді квартири. Мені вже самому цікаво, куди далі заведе його фантазія. Я повторно закликаю Луценка – негайно вносіть подання до парламенту про зняття з мене депутатської недоторканності. Вибирайте самі, в якій справі – по Манафорту, по квартирі, за незаконну критику генпрокурора або його кума і начальника Порошенка", – написав він у Facebook.

Лещенко відзначив, що історія з квартирою вже закінчилася два роки тому рішенням суду, а також закриттям провадження самою прокуратурою за статтею "відсутність складу події злочину".

"Також я подаю позов на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру про захист честі та гідності", – підкреслив він.