Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія анонсував 3-4 кадрові зміни в уряді. Експерти вказують вказують на підстави для звільнення міністра АПК Романа Лещенка , повідомляє УНН.

Як повідомляє політолог Олександр Кочетков, однією з підстав для звільнення міністра є безвідповідальні та гучні заяви. Зокрема, обіцянки карати санкціями за земельне рейдерство.

Один з найбільших агрохолдингів країни “Кернел” вдається до земельного рейдерства, що зокрема підтверджується матеріалами слідства правоохоронців, але замість обіцяних санкцій міністр Лещенко підтримує піар-заходи засновника компанії Андрія Веревського, – раніше повідомляв УНН.

Попри публічні обіцянки Лещенка у міністерстві АПК тепер стверджують, що земельним рейдерством мають опікуватися не вони, а Мінюст.

Сьогоднішній круглий стіл на тему “Громадська антирейдерська платформа вказує на те, що земельне рейдерство активізовано, а не заблоковано. Презентація та обговорення заходів протидії рейдерству та захисту прав власності в умовах ринку землі”. Із самої назви заходу вбачається, що українські фермери не почувають себе захищеними, а влада не гарантує збереження власності.

Отже, земельне рейдерство є, а обіцяних Лещенком санкцій немає. Ще однією підставою для відставки, на яку вказує Олександр Кочетков, є фактична бездіяльність міністра.

“Результати його роботи ніякі. Ніякі і такі самі порожні його заяви, нічого про нього сказати не можна. Жодної ініціативи, жодної дії, яка була б помітна, щось там на допомогу фермерів, чи хоча б якісь рішення — немає. Навіть не спробували вирішити з Китаєм питання по боргам, вони готові співпрацювати, але ж потрібно розв’язувати питання. Тобто жодні з болючих тем рішення не дочекалися від нього чи хоча б початку процесу. Так що він ніякий і ні про що”, — каже Кочетков.

У ЗМІ вказують і на третю підставу — провал програми зрошення, що є частиною аграрної програми президента.

В Україні налічується 5,48 млн га меліорованих, зокрема, 2,17 млн га зрошуваних і 3,3 млн га осушуваних земель. У 2019 році під поливом було не більше ніж 550 тис. га сільськогосподарських земель. Проблемами зрошення в Україні займатиметься Державне агентство меліорації, що підпорядковується Мінагрополітики. На його баланс передадуть всі водні об’єкти та мережі від Держводагентства.

Лещенко також не встиг невідкладно до вересня 2021 року ухвалити підзаконні акти для роботи земельних електронних аукціонів, – раніше повідовляв аналітичний ресурс “Слово і діло”.

29 липня 2021 року міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко пообіцяв невідкладно в найближчі тижні ухвалити підзаконні акти для роботи земельних електронних аукціонів.

Станом на кінець серпня-початок вересня 2021 року урядом не було забезпечено прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони». Обіцянці присвоєно статус «не виконано».