Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом імовірного декларування недостовірної інформації та одержання неправомірної вигоди колишнім генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, повідомили 6 травня агентству “Інтерфакс-Україна” в САП.

У відомстві уточнили, що провадження почали на підставі рішення суду, і про підозру поки не йдеться.

Відомості занесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) і ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу.

У коментарі LB.ua Рябошапка повідомив, що провадження було відкрито за заявою колишнього прокурора Генеральної прокуратури (його імені він не назвав).

“Мені відомо стільки, скільки й вам, що було судове рішення, і САП зобов’язали відкрити провадження. Спочатку вони відмовилися, а потім через суд зобов’язали. Це – типова процедура”, – сказав Рябошапка.

Колишній генпрокурор повідомив, що зараз перебуває зі своєю сім’єю у Страсбурзі (Франція).

Рябошапка був генеральним прокурором із серпня 2019 року до березня 2020-го. 5 березня Верховна Рада 263 голосами ухвалила постанову про недовіру Рябошапці, що призвело до його відставки.

Президент Володимир Зеленський назвав Рябошапку “гарним спеціалістом”, але зазначив, що йому не вдалося показати результат.