путя2

Господар Кремля звинуватив радянського вождя в розвалі СРСР

Президент РФ Володимир Путін різко висловився про результати діяльності та ідеї вождя революції Володимира Леніна, які, на його думку, призвели до руйнування історичної Росії.

Таким чином він відповів чолі Курчатовського інституту Михайлу Ковальчуку, який на засіданні президентської Ради з науки і освіти процитував поему Бориса Пастернака "Висока хвороба", в якій той аналізує Жовтневу революцію і каже про Леніна: "І ось, його побачивши в яві, я думав, думав без кінця про авторство його і праві дерзати від першої особи". "Відповідь така: він керував протягом думки і тільки тому – країною", – продовжив Ковальчук, запропонувавши і в науковому середовищі "знайти такі організації, які повинні керувати течією думки в конкретних напрямках".

"Управляти течією думки це правильно, потрібно тільки щоб ця думка привела до правильних результатів, а не як у Володимира Ілліча. А то в кінцевому підсумку ця думка привела до розвалу Радянського Союзу, ось до чого. Там багато було думок таких: автономізація і так далі. Заклали атомну бомбу під будівлю, яка називається Росією, вона і рвонула потім. І світова революція нам не потрібна була. Ось така думка там (теж була)", – сказав Путін, завершуючи засідання президентської Ради.