Найбільшою загрозою для України на президентських виборах з боку Росії є режим президента РФ Володимира Путіна.

Таку думку висловив "Апострофу" ветеран зовнішньої розвідки України, генерал-лейтенант Василь БоГдан, нагадавши, що, за даними СБУ, Росія готує масові кібератаки.

"По-перше, загрозою є сам путінський режим. Це агресивний режим, який проводить політику реколонізації земель, які раніше належали Романівській імперії, потім Радянському Союзу, а сучасна Росія одноосібно і незаконно визнала себе правонаступником Радянського Союзу", – зазначив він.

"По-друге, в ситуації, коли Путіну вже стало зрозуміло, що наскоком України не взяти, він вирішив скористатися ситуацією, пов'язаною з президентськими і парламентськими виборами, щоб спробувати підірвати країну зсередини і провести на ключові політичні посади тих людей, які б кардинально змінили вектор зовнішньої політики України в бік Росії, що сприяло б подальшій експансії путінської Росії на Захід ", – підкреслив Богдан.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За його словами, в нинішній ситуації Путін намагається використовувати всі засоби.

"Як відомо, російським спецслужбам додатково виділено 350 мільйонів доларів для проведення інформаційно-підривної пропагандистської та диверсійно-терористичної діяльності в Україні – їх метою є створення зон і центрів соціальної напруженості, вкидання різноманітних дезинформаційних і компрометуючих матеріалів на певних політиків і політичні сили", – нагадав генерал-лейтенант.

"Треба вдосконалити законодавство України в цьому відношенні, особливо в питаннях подальшої криміналізації. Демократія – так, свобода слова – так, але є певні особливості українського молодої демократії, які дозволяють нашому ворогові цим користуватися і активно проводити свою підривну пропагандистську діяльність", – уклав він.

Що ж стосується можливості повторення ситуації з нападом прикордонних кораблів ФСБ РФ на катери і буксир ВМС України, на думку генерала, Росія утримається від ескалації конфлікту. 

«Мені здається, що не нападатимуть більше на українські кораблі. За ситуацією в Азовському морі стежать наші західні партнери », – зазначив він.