Dnepropetrovsk-out-1

Верховна Рада відмовилася підтримати постанову про скасування перейменування Дніпропетровська у Дніпро, а Комсомольська – у Горішні Плавні, повідомляє Корупція.Інфо.

За це рішення проголосували лише 18 депутатів при 226 необхідних.

Ще 20 депутатів проголосували за скасування перейменування Комсомольська на Горішні Плавні.Перед голосуванням в залі відбулося бурхливе обговорення, під час якого як прихильники, так і противники перейменування вкрай емоційно захищали свою позицію. Противники перейменування стверджували, що 90% місцевого населення проти такого перейменування. Прихильники в свою чергу зауважували, що у сучасній Україні не може називатися місто на честь Григорія Петровського, який був одним з організаторів голодомору в Україні.

У свою чергу спікер Андрій Парубій заявив, що перед цим голосуванням йому погрожували, однак запевнив, що робити таке даремно.

Як відомо, Рада перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро 19 травня. У той же день депутати від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул і Дмитро Колєсніков зареєстрували постанову про скасування цього перейменування.

Внесення цієї постанови не дало можливості спікеру підписати рішення про перейменування. Тепер таке право у нього з'явилося, і після голосування Парубій вийшов на брифінг і публічно підписав обидві постанови.