Українські бійці зміцнюють свої позиції у вже звільненій частині селища Опитне, розташоване поблизу Авдіївки. Для окупаційних військ майже неможливо проникнути до цього населеного пункту. Військовий експерт Роман Світан зазначив, що далі українські сили можуть просуватися у напрямку Донецького аеропорту.

Окупанти тиждень тому спробували північним напрямком обійти Авдіївку в районі Красногорівки. Вони зосередили достатню кількість озброєнь та військ, щоб спробувати оточити Авдіївку із заходу. Однак це угруповання було атаковане нашою артилерією, що призвело до зупинки російських військ.

«У цей час українські сили створили бронегрупу та провели успішну операцію на південь від Авдіївки у напрямку Донецька та Донецького аеропорту. Вони зайняли частину Опитного та на даний момент зміцнюють свої позиції там.

Завдяки найкращим географічним умовам з боку Авдіївки, українські сили мають перевагу та можуть просуватися далі у бік аеропорту» — ділиться експерт.

Російські окупанти мають серйозні труднощі при наближенні до Досвідченого. З боку Донецького аеропорту їм підійти не вдасться, оскільки там рівна місцевість, яка дозволяє нам легко завдавати ударів, також додав експерт.

А ось Запорізький напрямок на сьогодні є найперспективнішим для просування українських військових, переконаний голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан. Окрім просування в напрямку Роботиного, є ще ціла низка відрізків фронту, де окупантам дуже некомфортно, зауважив експерт.

«Наразі якраз ствольна артилерія, наша реактивна артилерія може вражати окупантів на всю глибину їхніх укріплених ліній. І найголовніше те, що знищуються найкращі зразки артилерії. Бачимо, що від близько 20-30 одиниць артилерії знищується щодоби. Якраз саме на цю артилерію покладається саме ця функція в «оборонній лінії Суровікіна». Тобто мінні поля і навіть усі ці укріплення вони не є повноцінними, самодостатніми перепонами на шляху нашого просування. Без артилерії, без вогневої підтримки, нівелюються всі ці міни і вся ця жива сила, яка знаходиться сьогодні в тих добре відритих окопах», – пояснив «Новинам Приазовʼя» Кузан.

Російська армія перекидає на Запорізький напрямок свої підрозділи з лівобережної Херсонщини, Луганщини та Криму, каже експерт. Як тільки цей бойовий потенціал буде доведений до низького рівня, українська армія зможе застосовувати більш активно наступаючі підрозділи та здійснювати прорив фронту, вважає експерт.

«Це методична робота по вибиванню саме противника. Тобто не просто по ослабленню сил противника, а конкретно по методичному вибиванню його артилерійських розрахунків і ствольної артилерії, реактивної й звичайно персоналу. А артилеристи – це також дуже цінні кадри в самій російській армії. Тому бачимо, що бойовий потенціал знижується й окупанти змушені перекидати саме на Запорізький напрямок окремі підрозділи», – каже він.

Основна боротьба на Запорізькому напрямку зараз точиться за логістику, зазначив Кузан. Для російських військ, каже, цей регіон є дуже важливим.

«Цей напрямок важливий саме через їхнє сполучення – залізничне й автомобільне. Якщо з автодорогами тут хоча б ситуація більш-менш рівніша, якраз вздовж Азовського моря і пролягають автодороги та здійснюються забезпечення. То все ж із залізницею ситуація у них гірша. І ця гілка Донецька-Волноваха-Токмак – це є саме та основна транспортна артерія, якою перекидаються більшість взагалі воєнної амуніції. Саме до неї й відбувається на сьогодні рух на Бердянському напрямку», – наголосив експерт.

а його словами, ЗСУ якраз намагаються «перерізати» ці шляхи забезпечення російської армії. Це також розуміють і окупаційні сили, оскільки вздовж усієї залізниці вже завдавалися ракетні удари та знищувалися склади окупантів.

«Саме за логістику на сьогодні йде основна боротьба. Тому що саме ось це велике і розтягнуте по фронту південне загалом угруповання Запоріжжя-Херсон потребує великої кількості взагалі забезпечення, і ось саме по забезпеченню наносяться удари ЗСУ», – додав Кузан.