Голова політичної партії "Слуга народу" Дмитро Разумков, який у всіх інтерв'ю розмовляє російською мовою, розповів, коли перейде на українську.

Коли ведуча попросила Разумкова говорити в ефірі українською, він відповів, що неодмінно зробить так, коли стане депутатом Верховної Ради України.

"Як тільки я стану народним депутатом, і в мене буде така можливість, я обов'язково перейду на українську".

Додамо, що на першому з'їзді партії  "Слуга народу" останній проводив зустріч виключно українською мовою, чим здивував багатьох присутніх делагатів.

Він вільно оперував термінами та впевнено доносив потрібну інформацію до аудиторії.

Окрім того, про позицію партії щодо мовного закону також  висловився її глава. Він вважає, що українську потрібно популяризувати, але не шляхом обмежень і штрафів.

"Треба було створювати умови для популяризації української мови, не тому, що тебе на цій темі хтось оштрафує, а щоб вигідно було говорити українською. Якщо ми говоримо про бізнес. Особливо в форматі медіаресурсів. Для друкованих ресурсів це взагалі важка ситуація. Якщо ви випускаєте газету в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій областях і вам, згідно із законом, потрібно продублювати російськомовний тираж на українській, бізнес просто не окупиться – будемо реалістами ", – підкреслив Разумков

Додамо, що 12 червня у Зеленського зробили чітку заяву щодо державної мови в Україні. 

Як заявив представник президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук, українська мова буде єдиною державною мовою в Україні, але зміни до "мовного" закону не виключені.

"Якщо імплементація цього закону вимагатиме якихось правок, вони будуть внесені. Але концептуальна для нас річ – єдиною державною мовою в Україні є і буде українська", – сказав він.

Стефанчук також чітко дав зрозуміти, що "відкату назад" в питанні декомунізації не буде.

Я можу сказати свою особисту думку: я б дуже хотів, щоб в Україні було більше вулиці Шовковичних, Вишневих, Яблуневих. Ті, назви яких не викликають конфлікту. В України дуже складна історія, але моментів, які об'єднують українців, набагато більше, ніж речей, які роз'єднують. Безумовно, у всіх залишаться свої герої, симпатії і антипатії", – зазначив представник президента в ВР, пояснюючи ситуацію з протиріччями щодо проспекту Степана Бандери.

Як відомо, 25 квітня Верховна Рада прийняла закон про українську мову. Тепер в Україні у всіх сферах життєдіяльності буде функціонувати державна мова, а держчиновники повинні будуть обов'язково нею володіти. Інтернет-ЗМІ зобов'язані мати україномовну версію.