В найближчі місяці можливе зниження інтенсивності бойових дій і початок переговорного процесу з окремих питань, заявив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Однак мова не йде про великий переговорний процес про мир, підкреслив він в інтерв’ю.

Серед ймовірних тим переговорів експерт назвав обмін полоненими «всіх на всіх», створення певних зон для переміщення людей, зниження інтенсивності обстрілів, повернення до зернової угоди.

«Будь-яка заморозка лише підсилює ймовірність появи «чорних лебедів», які гніздяться в Україні. Тому будь-які конструкції, які нам намагаються нав’язати в цій грі, закінчуються несподіваними асиметричними ситуаціями, які їх руйнують», — пояснив він.

Разом з тим аналітик вважає, що Україні можуть намагатися «згодувати» ідею про заморожування війни в обмін на прискорення інтеграції в ЄС, проте навіть якщо офіційний Київ погодиться на цю заморозку, це не означатиме, що вона дійсно відбудеться.

    «Тому що логіка цього історичного процесу передбачає перехід в нову фазу протистояння Росії і заходу, відносин глобального Півдня і колективного Заходу, зміни характеру економічних процесів, руйнування інститутів глобального світопорядку (наприклад, таких як ООН). Тому заморозка можлива на папері, але в реальності її не буде», — зазначив він.

Відповідаючи на питання про те, як довго може тривати війна, Кулик додав:

«Війна буде довгою. Я не готовий сказати, скільки ще вона триватиме, але принаймні цього року вона точно не закінчиться. Це війна в довгу — її піки будуть і надалі відбуватися, а фронт буде рухатися» – підкреслив Віталій Кулик.