На Східному напрямку фронту  ситуація залишається «гарячою». Зокрема, там є два важливі моменти, які ми маємо розуміти. Російські окупанти намагаються «тиснути» на Лимано-Куп’янській дузі.

Таку думку висловив військовий аналітик Петро Черник в ефірі телемарафону.

«По-перше, Бахмут рухається до оперативного оточення, це дуже серйозно і якщо воно складеться, а потенціал для цього є, то це буде дуже серйозний крок України у деокупації наших окупованих земель… Чому Бахмут важливий політично для росіян. Тому що Путін сказав, що вони його взяли, він навіть нагородив там якихось їхніх недогероїв», — розповідає Черник.

За його прогнозом, якщо таке оперативне оточення складається і те угруповання буде знищене, а ще краще, щоб кілька тисяч росіян здалися у полон, то це може бути перша серйозна точка надлому для каскодного обвалу їхньої мотивації.

«І другий момент — це Лимано-Куп’янська дуга. Розуміємо, чому вони там тиснуть, бо якраз вважають, що ми будемо знімати сили і засоби із Бахмуту. От поки що в таких дихотомії все перебуває у стані стратегічної рутини. Новини з дня на день будуть повторюватися, поки не станеться саме оточення як факт», — резюмує експерт.

Додамо, що керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко заявив, що росіяни можуть перейти в наступ на Куп’янсько-Лиманському напрямку. Також у плани ворога входить пожвавити наступ у районі Авдіївки та Мар’їнки.

«Чисельність ворога, який задіяний зараз у війні, разом з резервом складає 482 тис. осіб – це ті, хто безпосередньо бере участь або знаходиться в прикордонних з Україною російських областях. Плюс у них тривають мобілізаційні заходи, які восени посилюються – про це не оголошується, але вони відбуваються. Ворогові вдалося худо-бідно сформувати за літо свою нещасну 25-ту армію і перекинути її якраз на схід», – заявив експерт.

Відтак, за його словами, можна казати, що російські війська виснажені і їхні найбільш боєздатні підрозділи зазнали втрат. Однак разом із тим їхня впертість у бажанні продовжувати бойові дії свідчить про те, що вони будуть і надалі проводити набір до армії і робити ставку на кілька пріоритетних моментів – людську силу, авіацію та артилерію.

«Вони вже спробували атакувати на Куп’янсько-Лиманському напрямку влітку, але отримали дуже потужну відсіч і вимушені були відійти, не реалізувавши своїх планів. Але як тільки прибула 25-та армія, стало помітно, що вони пожвавлюють наступальні дії на Лиманському напрямку. Судячи з певної активності на Куп’янському напрямку, теж є підстави вважати, що бойові дії там будуть інтенсифікуватися, можливо, навіть до зими або безпосередньо взимку. Думаю, в плани ворога також входить пожвавити наступальні дії в районі Авдіївки і Мар’їнки», – зауважив Мусієнко.

Водночас, на його думку, це стосується тільки Сходу.

«Байки про наступ на Одесу – це повна нісенітниця, в росіян там немає такого потенціалу. І в їхній наступ на Запорізькому напрямку взагалі не віриться – не видно, що вони до цього готуються, перебуваючи в обороні. А от на Куп’янсько-Лиманському напрямку і дещо південніше – Білогорівка, Соледар, Бахмут – ворог може перейти у наступальні дії», – спрогнозував керівник Центру військово-правових досліджень.

На його переконання, під час цих бойових дій територіальні здобутки росіяни можуть ставити на другий план.

«Першочергова їхня мета – це спробувати витягнути наші резерви, аби ми не проводили наступальних дій на тому ж півдні. Друга мета – ворог думає, що, змусивши перейти наші сили в оборону, зможе виснажувати нас і нав’язати свій сценарій подій. Ну, і третій момент – це вже територіальні здобутки, яких вони прагнуть.Їх гарантовано не буде», – підкреслив Мусієнко.