Україна втратила безвізовий режим із африканськими республіками Джибуті і Беніном, що опустило нашу країну в рейтингу паспортів світу із 40 на 44 місце.

Про це свідчать дані оновленого Індексу паспортів, який відображає останні зміни у безвізовому режимі всіх країн світу.

В останні місяці африканські республіки Джибуті і Бенін змінили свою візову політику, і тепер українці повинні отримувати електронну візу замість візи після прибуття. Методологія Індексу паспортів зараховує візу після прибуття як безвізовий в'їзд, а електронну — ні.

Перше місце у рейтингу, як і раніше, посідають Японія і Сінгапур, паспорти яких дозволяють відвідувати без візи 189 країн світу. Південна Корея, яка розділяла з ними лідерство, спустилася на друге місце — до Німеччини і Фінляндії (187 країн). Трійку лідерів замикають Данія, Італія та Люксембург (186 країн).

Як зазначають у Henley&Partners, зміни в перших рядках індексу викликані здебільшого пом'якшенням візової політики Пакистану. З надією привабити туристів і стимулювати економіку Пакистан тепер пропонує візу під час прибуття громадянам 50 країн, включаючи Фінляндію, Швейцарію, Іспанію, Мальту.