Експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова розповіла, що з 2019 роки українці зможуть самостійно обирати вік виходу на пенсію. 

При цьому вона уточнила, що ця норма була і раніше закладена в пенсійній реформі, але не спрацьовувала. Про це повідомляє Хвиля.

Також експерт зазначила, що нова норма торкнеться тільки тих, хто має 40 років трудового стажу.

"Що б не говорили політики, але насправді пенсійний вік у нас зростає. Він вже для різних категорій населення різний. У жінок він збільшується планово – в цьому році вони виходять на пенсію в 57,5 ​​років. І до 2021 року ми закінчуємо реформу підвищення пенсійного віку для жінок, яка була розпочата ще в 2011 році. Тобто нам знадобилося для цього 10 років – щороку плюс півроку ", – запевнила Третьякова.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім того, експерт відзначила, соціальна реформа, яка стартувала в жовтні 2017 року, створила в Україні ще два пенсійні роки.

Перший – в 63 роки, якщо у людини не вистачає стажу. І другий, відповідно, в 65 років – в тому випадку, якщо українець без стажу і доходу може претендувати на отримання соціального мінімуму. У цьому випадку він буде отримувати лише з 65 років.