У четвер, 3 вересня, Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за крадіжку авто.

За проєкт закону №3301 “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо вдосконалення законодавства в сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом” проголосували 309 нардепів.

У тексті закону вказано, що підробка, заміна або знищення ідентифікаційного номера транспортного засобу, яким незаконно заволоділи, його реалізація – караються штрафом від однієї тисячі (17 000 грн) до однієї тисячі двохсот (20 400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

За ті самі дії, вчинені організованою групою або злочинною організацією, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років із конфіскацією майна.

Зауважимо, що зараз за законом за знищення, підробку або заміну номерів агрегатів авто або заміну ідентифікаційного номера накладається штраф від 150 (2550 грн) до 250 (4250 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на термін до двох років, або обмеження волі на термін до трьох років.

Зазначається, що під ідентифікаційним номером транспортного засобу треба розуміти номерну панель з ідентифікаційним номером транспортного засобу, номери (номерні таблички) двигуна, кузова чи шасі (рами).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, з 1 червня в Україні стартувала система відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Також в Україні офіційно ввели штрафи за перевезення дітей без автокрісел.

Крім того, в Україні мають намір повернути обов’язковий техогляд автомобілів і великі штрафи за його прострочення.