Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід останньому фігуранту “справи бронежилетів” Михайлу Каморянському – тримання під вартою на два місяці з можливістю застави у розмірі 76 млн 840 тис. грн.

Про це повідомив представник Головного управління розвитку та супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України Сергій Місюра.

За його словами, відповідне рішення ухвалив увечері напередодні, 14 листопада, суддя Олег Білоцерківець.

Крім арешту головного фігуранта справи – керівника Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитра Марченка, суд 13 листопада обрав запобіжні заходи ще для трьох підозрюваних.

Перший заступник начальника Головного управління розвитку та супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Почтаренко два місяці перебуватиме під вартою на гауптвахті з можливістю застави у понад 76 млн грн. Для заступниці начальника управління Ольги Капінус і начальника відділу розробки речового майна Василя Саковця обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 3 січня 2020 року.

Як повідомлялося раніше, у червні Державне бюро розслідувань провело обшуки у посадовців міністерства оборони у рамках кримінального провадження про закупівлю за завищеною вартістю речей для Збройних сил України. Було закуплено 20 тисяч бронежилетів, з яких, за попередніми даними, 3 з 5 прострілюються. Закуплено 100 тисяч комплектів військової форми за завищеними цінами. Вартість лише одного елементу одягу завищена майже на 10 млн гривень. Обшуки відбувалися в приміщеннях Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ. Серед посадовців обшуки були, зокрема, у Дмитра Марченка і Юрія Бірюкова.

У листопаді посадовців Міноборони викрили у зловживаннях під час закупівлі за завищеною вартістю речей для Збройних сил України, які були непридатними для використання українськими військовими. Про підозру оголосили п’ятьом високопосадовцям Міноборони України.