У санаторії “Арктика” в Бердянську, де раніше зафіксували спалах коронавірусу, побільшало хворих – діагноз COVID-19 підтвердили вже у 12 осіб.

Відомо, що перші випадки були зафіксовані ще на початку липня. Про це повідомляє Запорізький обласний лабораторний центр, який не вказує назву оздоровчого закладу.

“Протягом 2-21 липня зареєстровано 12 випадків захворювання на COVID-19, пов’язаних із відпочинком в одному із оздоровчих закладів на Бердянській косі”, – йдеться у повідомленні.

Водночас раніше про спалах коронавірусу в “Арктиці” заявив в. о. директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ Роман Терехов.

Він зазначив, що область відповідає усім вимогам впровадження адаптивного карантину, але фіксуються локальні випадки. Крім того, впродовж 11-15 липня заразилося дев’ять медиків.

“Загалом область відповідає усім вимогам впровадження адаптивного карантину. Втім, із початку липня у Бердянську різко погіршилась ситуація…” – передає слова Терехова пресслужба Запорізької ОДА.

Задля запобігання поширенню інфекції в оздоровчому закладі запроваджено додаткові обмежувальні заходи. Також було заплановано провести скринінг на СОVID-19 медпрацівників закладів охорони здоров’я Бердянська і оздоровчих закладів, із лікуванням або роботою в яких пов’язані зареєстровані випадки захворювання.

Підкреслюється, що всі пацієнти і медичні працівники з санаторію “Арктика” пройдуть ПЛР-тестування, а медпрацівників оздоровчих закладів мають обстежити на коронавірус методом ІФА.

Нагадаємо, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко вважає, що зростання захворюваності на коронавірус варто очікувати восени, особливо в листопаді, і взимку в лютому.