605044
Російські урядовці заговорили про введення нових продовольчих ембарго проти України.

Про сказав глава Мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв, повідомляє Корупція Інфо.

За його словами, дія продовольчого ембарго Росії щодо України вступить в дію з 1 січня 2016 року у випадку, якщо Москві не вдасться домовитися зі своїми партнерами про додатковий договір про зону вільної торгівлі Україна-ЄС.

"Повинно бути прийнято юридично зобов'язуючу угоду трьома сторонами, або як якийсь додаток до договору про зону вільної торгівлі Україна-ЄС, або в якості окремого документа, в якому було б прописано, що юридично зобов'язує, зняття наших ризиків, пов'язане з технічним регулюванням, ветеринарним та фітосанітарним контролем, митним регулюванням, з небезпекою неконтрольованого припливу товарів з третіх країн через Україну до нас", — пояснив Улюкаєв страхи Росії.

Він нагадав, що Москва неодноразово впродовж року заявляла про це Києву.

"Ми дали проект відповідного документа нашим колегам і хотіли б отримати не загальні розмови, а юридично зобов'язуючий документ", – сказав міністр.

 

А. Улюкаєв пояснив, що російська сторона в частині проблеми техрегулювання пропонує ввести перехідні періоди, проте "поки сигнали від колег скоріше негативні".

"Якщо не вдасться домовитися, з 1 січня набуває чинності відповідна постанова уряду РФ, яка запровадить звичайний режим торгівлі щодо України і режим продовольчого ембарго,"
— наголосив російський міністр
.