провокація-1024x744

Росія може використати для провокацій в Україні американську автоматичну зброю, куплену, попри накладене на РФ ембарго, в Чехії. Її використання на Донбасі може дати привід Кремлю стверджувати, що США вже нібито почали таємно постачати зброю Україні.

Про це пише польське видання Rzeczpospolita, передає Корупція.інфо

“Зброя, яка експортується (Росією. – Ред.) з Чехії, може бути використана не лише для боротьби з українськими військами, але також і для проведення росіянами провокацій. Якщо її буде використано на сході України, то Кремль зможе стверджувати, що Вашингтон приховано постачає зброю українцям, з якої вбивають мирних жителів”, – підкреслює газета.

Цей сценарій часопис називає “дуже ймовірним”, зауважуючи, що в Росії є вдосталь хорошої зброї власного виробництва і вона могла б утриматися від експорту такого типу зброї з-за кордону.

За інформацією видання, попри накладене ембарго на продаж зброї Росії, чехи як посередники продають Росії сучасну американську зброю – автомати типів Bushmaster 90705, 90838 i 90899, DPMS RFA 3-3G2, а також німецького виробника – Heckler-Koch, пістолети Sig Sauer. Вона постачалася для продажу в мисливських магазинах, однак зброя такого типу використовується спецпідрозділами багатьох країн, зокрема американськими силами Delta Force.

Як констатує видання, експорт Чехією американської зброї для Росії видається “дивним” на фоні відмови багатьох країн світу постачати летальну зброю українцям.

Представник чеського ОПК Ян Їндрих, який відповідає за експорт зброї, запевнив, що чехи отримали гарантію продажу цієї зброї лише приватним особам у мисливських магазинах. “Вона не потрапить до військових чи воєнізованих формувань”,- підкреслив Їндрих. Він також зауважив, що експортери зі США, Фінляндії чи Німеччини ніколи не наполягали на забороні реекспорту. “Якби вони це робили, то ми б не продавали зброю в Росію”, – констатував він.

Представник Єврокомісії П'єр-Арно Лоттон, який стежить за дотриманням ембарго на постачання зброї Росії, зауважив, що чехи не обов'язково його порушують, оскільки можуть постачати зброю за контрактами, підписаними до 1 серпня 2014 року, коли ще не діяла заборона. Водночас, він додав, що за дотриманням правил ембарго відповідають уряди країн, а ЄС це не контролює.