Після анексії Криму окупанти повернули в Україну ядерну зброю.

Стало відомо, що у 2016 році росіяни розмістили на території Кримського півострова шість ядерних боєголовок.

Про це розповів лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв:

“В першу чергу, це грубе порушення Будапештського меморандуму, оскільки юридично Крим – це територія України. Ми як неядерна держава знову стали ядерною”.

Також він додав:

“Загроза нависла не тільки над Україною, а й над усім Чорноморським басейном”.

Джемілєв також додав, що Росія у Криму вчиняє військовий злочин, заселяючи окуповану територію півострова своїми громадяни та витісняючи звідти корінне населення. 

Інформація про розміщення ядерних боєголовок в Криму не підтверджується професійними офіційними джерелами. 

Проте, ті ж джерела повідомляють про те, що після окупації Криму в колишньому феодосійському радянському сховищі ядерної зброї, знищеному в 90-і роки минулого століття, була виставлена ​​охорона, а також розгорнуто масштабне технічне відновлення об’єкта.

За словами нардепа, є низка непрямих ознак і дані, що вказують на наявність щонайменше кількох ядерних боєголовок на півострові. Їх розміщено на об'єкті, який охороняють окупаційні війська.

"Ні наша розвідка, ні розвідка НАТО чітко не підтверджують їхньої наявності у Криму. Вони говорять, що таке може бути, але доказів поки що немає. Проте в нас є інформація з місця, а також від джерела з Москви про те, що в них там уже є ядерні боєголовки", – наголосив Джемілєв. 

За даними нардепа, окупаційна влада з перших днів анексії почала реставрувати ядерну базу у Криму.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Спочатку туди могли заїжджати вантажники, які возили матеріали, у тому числі кримські татари. Але на якомусь етапі всіх цих робітників усунули і залучали людей, привезених із Росії", – зазначив Джемілєв.

За його словами, на об'єкті встановлено потрійне кільце посиленої охорони з відеоспостереженням.

"Люди ходять там із лічильниками Гейгера і перевіряють радіоактивний фон. Це, так би мовити, непрямі підтвердження, що там є ядерна зброя", – переконаний нардеп.

Він додав, що об'єкт розташовано недалеко від Феодосії, у лісі Кизилташ, де раніше було ядерне сховище.