економіка росії

Міністерство фінансів Росії призупинило перевід грошей за членство в Раді Європи, пов'язуючи це із санкціями проти російської делегації у Парламентській асамблеї цієї міжнародної організації.

Про це заявив глава комітету з міжнародних справ Держдуми Російської Федерації Олексій Пушков

"Я вам можу сказати, що платіж не переведений", — сказав Пушков.

У той же час заступник голови комітету з економічної політики Ради Федерації (верхньої палати російського парламенту — "24") Сергій Калашников в коментарі "Комерсанту" підтвердив, що платежу в Раду Європи не було і натякнув, що Кремль не планує платити внески, доки у ПАРЄ не знімуть санкцій з російської делегації.

Це означає те, що якщо ми в 2015 році не були в Раді Європи, а заплатили гроші, то виникає питання, за що ми платили гроші. Тому поки не ухвалене політичне рішення про наше повернення в ПАРЄ, напевно, платити не треба. Але якщо б ми прийняли рішення все-таки брати участь, то треба заплатити і використовувати цей майданчик для відкритого діалогу зі світом,
— зазначив він.

Сам же Калашников виступає за те, аби російська делегація все-таки брала участь у роботі ПАРЄ.

"Я не можу відповідати за всю делегацію, я просто хочу сказати, що на сьогоднішній день моя особиста позиція — ми повинні вести діалог, а не займати страусину позицію", — пояснив депутат.