Представники Міністерства внутрішніх справ невідкладно звернулися до українських громадян після гучного скандалу. Так, заступник глави МВС Арсена Авакова, Антон Геращенко офіційно заявив, що відомство вже досліджує, чи порушив український лідер Володимир Зеленський карантинні обмеження під час робочої поїздки до Хмельницького 3 червня.

Що цікаво, за порушення карантину главі держави загрожує штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Окрім того, Геращенко наголосив, що МВС спочатку повинне встановити, чи винен президент у цьому інциденті.

“Коли Володимир Зеленський показав свій бюлетень у квітні 2019 року, його оштрафували за розголошення таємниці голосування. Тому компетентні органи поліції розглянуть це питання”, — заявив Антон Геращенко.

Головний санлікар Віктор Ляшко наголосив, що не вважає візит президента в кафе порушенням карантину. Він розповів, що вони йшли центральною вулицею міста після обіду, хотіли взяти кави біля кафе на винос.

Однак один з рестораторів у цьому кафе сказав їм, що його заклад уже готовий працювати за нормами, які головний санлікар озвучив і показав напередодні. Тому, за словами Ляшка, вони “зайшли в зал подивитися, чи реально все готове, і як воно буде працювати”.

Крім того, Ляшко також оперативно відреагував на зростання кількості нових виявлених випадків коронавірусу за минулу добу. На його думку, поки не можна стверджувати, що це наслідок послаблення карантину.

Варто зазначити, що український лідер також прокоментував скандальну ситуацію та додав, що готовий заплатити штраф, якщо його дії визнають порушенням правил карантину.

“Я готовий віддати штраф, якщо я щось порушив… Мені сказали, запросили, я зайшов – усе там перевірили”, — відповів на критику українців Володимир Зеленський.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Зеленський відвідав кав’ярню у Хмельницькому усупереч карантину. Разом із Зеленським за одним столиком були щонайменше ще п’ять осіб, зокрема перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофімов, голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет, очільник Хмельницького Олександр Симчишин та головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

При цьому уряд України забороняє діяльність з надання послуг громадського харчування в приміщеннях до 5 червня. Дозволено працювати тільки літнім майданчикам, зокрема під тентами. За одним столом дозволено перебувати не більш ніж чотирьом відвідувачам одночасно.

Раніше ми повідомляли, що 3 червня КМУ екстрено зібрався для детального обговорення посилення карантину. В результаті уряд дійшов висновку, що рішення про посилення ухвалюватимуть комісії на місцях в регіонах.