Golovachev-villa(2)

Незважаючи на гучні обіцянки влади відновити довіру до судової системи, служителям Феміди вдається успішно уникати люстрації і продовжувати вести заможно-розкішний спосіб життя.

Не так давно, новинні стрічки замайоріли повідомленнями про чергового суддю-мажора, який придбав нерухомість класу люкс на Кіпрі. Щасливим власником особняка на морському узбережжі Ларнаки площею 570 м2 та земельної ділянки – 1500 м2 виявився заступник голови Апеляційного суду міста Києва Ярослав Головачов.

Попри те, що він працював у суді за часів Януковича, він не тільки не позбувся своєї посади, але і націлився на більш ласе місце – крісло глави столичного Апеляційного суду.

Все, що нажив непосильною працею

Той факт, що судді отримують хабарі в особливо великих розмірах ні для кого не є великим секретом. Однак, придбати нерухомість за кордоном вартістю в 4 мільйони євро може дозволити собі далеко не кожен.

Скорочення зарплат і різних надбавок для суддів і загальне важке фінансове становище в країні не завадило судді укласти угоду в березні цього року. Крім приємних переваг, начебто розташування в десяти хвилинах від Середземного моря, респектабельних сусідів і величезного будинку з басейном, елітна нерухомість на Кіпрі дає ще один безперечний бонус – можливість отримання громадянства для покупця і його сім'ї.

Golovachev-villa(2)

1431530507_golovachev-villa-2 1431530564_golovachev-villa-4 1431530590_golovachev-villa-5 Golovachev-villa(2)

Прокоментувати даний скандал суддя Головачов так і не спромігся, та й що тут говорити, якщо зарплата середньостатистичного судді становить від 7 до 10 мінімальних зарплат, тобто не більше 15 тис. гривень. Цієї суми не вистачило б навіть на місячне утримання такого будинку, не кажучи про інші витрати.

Golovachev-villa-6

 

Початок 

Кар'єру суддя Головачов робив досить стрімко. Першу освіту він здобув у Київському національному економічному університеті за спеціальністю управління персоналом.

Проте, вже перша його робота була пов'язана з юриспруденцією. Не маючи профільної освіти, він потрапляє на посаду юриста-консультанта у фірму «Технопром» і продовжує "гризти" науки далі.

У 2001 році він отримує диплом юриста-правника в КНУ Тараса Шевченка та відразу ж переходить на посаду консультанта в Апеляційний суд міста Києва. Відмінно вписавшись в систему, вже роком опісля Головачова переводять на місце помічника судді Апеляційного суду, а в 2005 році він сам надягає мантію судді Деснянського суду столиці.

Хто на «Лексусі» той і правий

Це, звичайно, не Печерський суд, але й там у Головачова з'являється достатньо місця, щоб розвернутися. Більшість питань вирішуються по-тихому, але витоку інформації все ж трапляються. Найбільший скандал, який удостоївся уваги ЗМІ під час його каденції, пов'язаний з дозволом ДТП за участю представника правоохоронних органів. Жертва судового рішення Головачова, Анастасія Мельниченко стверджує, що справа була повністю сфабрикована.

За словами жінки, якій дивом вдалося вціліти, події розгорталися наступним чином.

Їй на хвіст підсів автомобіль «Lexus». Водій нетерпляче зліпив фарами, вимагаючи поступитися дорогою. Через жвавого руху жінка не могла перебудуватися в іншу смугу. Тоді «Lexus» виїхав на зустрічну смугу і, обігнавши її, різко загальмував. Жінка і її свідок, водій який їхав по зустрічній, стверджують, що дорога була вільна, тому різке гальмування не було продиктовано об'єктивними чинниками. Швидше за все, «Lexus» вирішив позначити, хто тут головний і налякати норовливого водія. Передня частина кузова автомобіля Мельниченко була повністю понівечена, жінка та її дитина отримали легкі травми.

meljnichenko_avarija

Після аварії учасники події і свідки зупинилися, деякі навіть погодилися прийти на суд.

Цей аргумент подіяв на винуватця катастрофи, який виявився правоохоронцем, своєрідно, він процідив, що у нього свої свідки і вже через кілька хвилин з'явився його товариш, який при укладанні протоколу назвався пасажиром «Lexus» і виклав свою версію події.

На суд під головування Головачова свідка жінки не допустили, а всі клопотання її адвоката були відхилені. Згідно з рішенням судді, Мельниченко довелося виплатити 3 тис. грн збитку «Lexus», пошкодження якого, до слова в протоколі зафіксовані не були. Жінка вимагала припинити судовий процес до розгляду її скарги на неправильно складений протокол, однак і на таку поступку суддя не погодився.

Головування в Деснянському суді принесло ще одну пляму на репутації Головачова. У лютому 2007 року представник «Девелоперської компанії МС-Інвест» Гаврилова М. Б. подає скаргу на Ярослава Головачова. Вона звинувачує його в порушенні суддівської присяги. Розслідування за цим фактом тривало близько трьох років, при цьому Головачов зберігав своє крісло судді. Більш того, в 2009 році його перевели на службу в київський Апеляційний суд, де він стає суддею у цивільних справах.

Так чи інакше, з приходом нової влади для Ярослава Головачова мало що змінилося.

За іронією, в 2014 році його призначають заступником голови Апеляційного суду столиці. Це місце він займає і досі, проте апетити ростуть, а дорога нерухомість потребує коштів для утримання.