Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон висловив переконання, що війни Росії проти України можна було б уникнути, якби на чолі російської держави була жінка. Чинного лідера РФ Володимира Путіна він назвав прикладом токсичної маскулінності.
Таку думку політик висловив в інтерв’ю німецькому мовнику ZDF після саміту “Великої сімки”. Росіське вторгнення британський прем’єр охарактеризував як “божевільну мачо-війну”.
“Якби Путін був жінкою, я дійсно не думаю, що він почав би цю божевільну мачо-війну – вторгнення та насильство у тому вигляді, в якому воно є. І якщо вам потрібний ідеальний приклад токсичної маскулінності, то це саме ця людина”, – заявив Джонсон.
На його думку, на керівних посадах у світі має бути більше жінок. Окремо він зазначив, що Захід повинен підтримувати Україну в її військовій стратегії, щоб допомогти змінити динаміку війни та надати Києву “найкращі можливості для переговорів, якщо вони вони коли-небудь відбудуться”.
Прем’єр Британії підкреслив, що G7 уже досягла домовленості надати Україні всі необхідні засоби для стратегічного протистояння агресору Росії. А також для забезпечення Києву максимально вигідної позиції в переговорах із Кремлем.
“Водночас ми хочемо впевнитися, що готові надати Україні й гарантії щодо майбутнього. Зокрема те, що вони отримають озброєння НАТО, розвідувальні дані тощо”, – зауважив Джонсон.
Додамо: в цьому ж інтерв’ю політик прокоментував удар Росії по ТЦ у Кременчуці, назвавши дії окупантів цілковитим варварством. Разом із тим Джонсон наголосив, що трагедія “допомогла” донести іншим членам G7, наскільки важливою є військова допомога Україні.
Британський прем’єр вважає, що його країна не могла б допомагати Києву в боротьбі проти РФ так, як робить це зараз, якби Сполучене Королівство й далі було членом Європейського Союзу.
Він зазначив, що для Великої Британії близький більш глобальний підхід у міжнародних відносинах, ніж це дозволяє робити система, що існує в ЄС. Про це повідомляє Polskie Radio.
На думку британського прем’єра, його держава “дивиться на світ з більш глобальної перспективи і є амбітною”. Проте це не робить британців менш європейськими, підкреслив він.
“Я не думаю, що Велика Британія в рамках Європейського Союзу та в такій матриці спільної закордонної політики і політики безпеки, яку ми тоді мали, лідирувала б як перша європейська країна, яка озброїть українців, даючи їм засоби для самооборони”, – сказав Джонсон.
Додамо, що прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон піде у відставку, якщо йому доведеться відмовитися від допомоги Україні через тягар такої підтримки для Британії. Але такого розвитку подій він не бачить.
Про це Джонсон сказав, відповідаючи на запитання ВВС про те, які обставини можуть змусити його піти у відставку, пише The Guardian. Водночас він зауважив, що Україна – це лише одна з тем у цьому контексті.
“Якби мені довели, що ми повинні відмовитися від української справи, тому що вона стала надто обтяжливою, а ціна підтримки цих людей стала занадто великою з позиції інфляції та економічної шкоди, то я б визнав, що програв дуже важливий аргумент, і я б пішов. Але я цього не бачу”, – сказав Джонсон.
Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон звернувся до українського народу і заявив, що впевнений у перемозі України, як ніколи раніше. Він висловив захоплення українцями і підтвердив непохитну підтримку України Британією.
Також Борис Джонсон застеріг союзників з G7 і НАТО від примусу України погодитися на невигідні умови миру у війні з Росією. На його думку, такий сценарій стане катастрофою, яка посилить російського диктатора Володимира Путіна і завдасть подальших економічних збитків усьому світу.
За даними британської розвідки, які озвучив Джонсон, у найближчі кілька місяців темпи наступу військ РФ на східному напрямку сповільняться. Країна-агресор вичерпає ресурси для ведення повномасштабної війни проти України з метою захопити нові території.
Крім цього, Джонсон заявив, що Велика Британія готова допомогти Україні у проведенні розмінування портів у Чорному морі. Також Лондон розглядає можливість надання страховки суднам для перевезення зерна у цих водах.