Депутат закликав українців не довіряти чуткам і не піддаватися кремлівським інформаційним диверсіям.
Україна не в силі перемогти Росію в конфлікті на Донбасі зброєю, тому змушена розглядати більш складні та менш приємні суспільству варіанти завершення конфлікту. Про це в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1” заявив голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики Богдан Яременко.
“Якби ми могли досягнути завдання припинення вогню одночасно скрізь і назавжди – це було б прекрасно”, – зауважив він. “Не можемо. Не виходить цього досягти. Тому це буде робитися поступово”, – додав політик.
Яременко пояснив, що Україна сподівається на мир, однак не форсуватиме його досягнення шляхом зречення національних інтересів. “План відведення військ уздовж всієї лінії фронту є. Але це не план “А”. Це не початок плану. Це ближче до кінця”, – запевнив депутат.
За його словами, спершу мають відбутися інші кроки, зокрема обмін полоненими і точкові розведення військ. “Ви бачите, наскільки складно це йде, і ви бачите, що Україна не поступається ні в чому”, – наголосив Яременко і застеріг від інформаційних вкидань, які покликані збурювати суспільство.
Політик нагадав, що Україна перебуває в стані війни, і він, як патріот, також хоче перемоги, однак слід зважати на реальні фактори. “При всьому бажанні вирішити так, як ми хочемо, немає сили. Немає сили – не махай руками”, – підсумував народний обранець.
Також, як зазначав Яременко, Росія може вивести свої війська і своїх найманців за пару тижнів, якщо у ній буде таке бажання. Але вона почала гру в переговори заради полегшення міжнародних санкцій.
“Ми намагаємося бути оптимістами, але не тому, що ми не знаємо чи не пам’ятаємо історії. А тому, що РФ, продовжуючи заперечувати свою участь у війні на Донбасі, заперечуючи, що є учасником Мінських угод, все ж пішла на їх виконання в частині обміну “35 на 35”, – зазначив він.
Донбас дорого обходиться Росії, і у Кремля є певні надії на полегшення режиму міжнародних санкцій, тому вони і почали цю гру. Наскільки далеко вони готові зайти, невідомо.
“І довіри до них немає. Тому ми будемо рухатися маленькими кроками, але тільки час покаже, наскільки ми зможемо довіряти Росії. Тут багато хто скаже: так як ви взагалі Росії довіряти можете ?! Але мова не йде про те, щоб злитися в братській любові з РФ, а про те, щоб мати довіру до них на переговорах, бути впевненими, що вони виконають те, що обіцяють. “- сказав Яременко.
Він зауважив, що для України війна не закінчиться доти, поки до складу держави не повернеться анексувати Росією Крим, а не тільки Донбас. Важливе питання, в яких умовах це відбудеться. Хотілося б, щоб в мирних, а не в умовах бойових дій на Донбасі, резюмував глава парламентського комітету у закордонних справах.