Російську православну церкву можуть визнати «розкольниками», оскільки саме РПЦ нині розколює Вселенське православ’я.

Про це заявила доктор філософських наук, завідувач відділом Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович.

Людмила Филипович, коментуючи рішення Синоду РПЦ припинити згадувати Патріарха Константинопольського Варфоломія у богослужіннях, зауважила, що такий крок свідчить про те, що між Російською православною церквою та Константинополем є проблеми, й РПЦ пішла на очевидну ізоляцію і розірвання відносин. Експерт зауважила, що нині РПЦ «лякає» простими речами, але не виключає, що можуть бути і серйозні кроки.

«РПЦ демонструє, що вони категорично не погоджуються із рішенням Вселенського Патріарха надати Україні томос на автокефалію», – зазначила Людмила Филипович.

Завідувач відділом Інституту філософії НАНУ пояснила, що означає, коли Вселенського Патріарха не згадують у богослужіннях: 

«Це глибока криза. Фактично переривається духовне спілкування, духовне єднання. Вони у м’якій формі прийняли рішення – це не розірвання відносин, а призупинення, але ж воно може тривати довго», – зазначила Людмила Филипович.

«А вже тоді, у статусі «розкольників», буде дуже важко відновити свій канонічний статус серед Вселенського православ’я», – зауважила Людмила Филипович.

Експерт додала, що підставою для того, що в РПЦ «так сердяться», є надання Україні томосу про автокефалію. 

Додамо, що ще одним сигналом для турбот, стала заява в ефірі пропагандиського пропагандистського каналу RT митрополита Іларіона. 

За його словами, після надання Українській православній церкві автокефалії можуть статися сутички.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

«Якщо УПЦ (Московського патріархату) визнають церквою країни-агресора, як вони зараз говорять, якщо її позбавлять законних прав, то ми можемо очікувати всього чого завгодно – що розкольники візьмуть контроль над великими монастирями, такими як Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра. Тоді, звичайно, православні віруючі будуть захищати ці святі місця», – повідомив він.

Крім того, в РПЦ планують зібрати “всеправославний собор”. Приводом для цього рішення послужила ситуація з наданням автокефалії Українській православній церкві – російські священнослужителі вважають це «небезпечним для світового православ’я».