8 жовтня в Грузії пройдуть вибори в парламент країни, передає Корупція Інфо.

Незважаючи на те що для участі в них зареєструвалися 19 партій і 6 виборчих блоків, шанси пройти 5-відсотковий бар'єр мають тільки три. А одна з них – «Єдиний національний рух», лідером якої є нинішній Одеський губернатор Михайло Саакашвілі, має всі шанси отримати необхідну більшість для формування нового уряду і знову повернутися до влади в країні.

Згідно з недавнім опитуванням німецько-американської компанії GFK, який був проведений на замовлення телекомпанії «Руставі-2», правляча коаліція «Грузинська мрія» і опозиційна партія екс-президента Михайла Саакашвілі «Єдиний національний рух» (ЄНР) йдуть майже врівень. За першу готові віддати свої голоси 25,8 відсотка, а за партію Саакашвілі 25,5. Третя сила, яка має шанси подолати 5 відсотковий бар'єр, є створена два з половиною місяці тому партія – «Рух – Держава для народу».

Незважаючи на те що правляча партія «Грузинська мрія» і опозиційний ЕНД йдуть врівень, це як раз і є показником падання рейтингу нинішньої грузинської влади. На парламентських виборах 2012 року «Грузинська мрія» заручилася підтримкою понад 56% виборців.

Ці вибори мають вирішальне значення для Грузії, яка в 2012 році перейшла до парламентської форми правління. За новою Конституцією, саме законодавчий орган формує уряд, а лідер, який набрав максимальну кількість голосів, очолює уряд.Зараз Михайло Саакашвілі є нев'їзним до Грузії, так як там щодо нього відкрито кілька кримінальних справ. Але в інтерв'ю телекомпанії «Руставі-2» він заявив, що поверне собі владу і займе пост прем'єр-міністра.

А зараз Саакашвілі активно бере участь в прийнятті основних рішень ЕНД. Він визначає передвиборчі списки кандидатів від партії і обіцяє «почати формування нового уряду 9 жовтня», тобто вже на наступний день після голосування.

До цього, за даними грузинських ЗМІ, Саакашвілі має намір 5 жовтня приїхати до Туреччини, оселитися на кілька днів в прикордонному місті Трабзон, щоб звідти керувати діями своєї партії в ході і після виборів. Тим більше що його дружина – громадянка Нідерландів Сандра Руловс – другий номер у партійному списку.

Що ж стосується України, то Михайло Саакашвілі обіцяє не розривати відносини зі своєю другою батьківщиною, чиє громадянство він отримав, і продовжувати активно впливати на політичну ситуацію в країні.

У місті новина про можливий від'їзд губернатора не викликала особливого резонансу.

За перший рік свого перебування на посаді голови обласної державної адміністрації він зробив стільки заяв, що на них вже і не особливо звертають уваги.

Таксист Олександр у відповідь на питання про Саакашвілі знизує плечима і каже: «А що мені той Саакашвілі? Мені жити треба, дітей годувати, а комуналка росте. Каже собі – хай говорить, мені з того ні холодно ні жарко ».