Журналісти вирішили заміряти температуру в шести видах громадського транспорту Києва: тролейбусі, автобусі, маршрутному таксі, трамваї, метро і таксі. Перед початком експерименту на зупинці, на сонце, прилад зафіксував 45 градусів тепла, передает Корупція.Інфо.
Популярне: Матір трьох дітей загорнула немовля и вікінула … .Місце, де нашли Тіло шокує
Людей в трамваї їхало небагато. Кондуктор Олександра, каже, що повідкривала вікна, щоб був протяг. Втім, коли дізнається, яка ж температура у вагоні – торопеет. «43 градуси, серйозно? У сауну не треба ходити », – дивується вона. У самій рецепт від спеки простий: пляшка води в кишені і відкриті люки. Але що робити, коли комусь із пасажирів раптом стане погано – не знає. «Не було такого», – стверджує жінка.
Наступним полем дослідів був тролейбус. Пасажири кажуть, що рятуються від задухи водою і віялами. Контролер має своє ноу-хау. «По лінії є бювети. Ходимо вмивалися », – говорить він. Показаної приладом цифрі все дивуються – 41 градус.
На черзі автобуси. Водій розповідає, що його МАЗа вже 6 років, кондиціонер є лише в кабіні водія, і то – зламаний. «Відкриваємо кватирки», – каже Віктор. Незважаючи на відкриті вікна і люки, в салоні фіксується 44 градуса тепла і страшенна задуха. У столиці працюють близько сотні автобусів з кондиціонерами. Там дійсно прохолодніше, хоча показник термометра – 38 градусів. Це – через дверей, які постійно відкриваються і впускають розпечений сонцем вуличне повітря.
У маршрутці стовпчик термометра повертається на позначку плюс 44. «Я думаю про роботу. Я про спеку не думаю », – зізнається водій.
У метро на наземних станціях 42 за Цельсієм, під землею на кілька градусів холодніше. Пасажири їдуть з водою і віялами, а деякі навіть з пульвелизатор, щоб зволожувати повітря біля себе. Одна з киянок чітко пояснює, що потрібно робити, коли іншим стане погано від спеки. «Вилити води на обличчя, в тінь перенести, викликати швидку допомогу», – говорить вона.
Фінальний відрізок тесту журналісти проїжджають на таксі, яке замовили по найдешевшим тарифом. Приїжджає авто без кондиціонера, в салоні 43 градуси тепла. Водій каже, що люди постійно скаржаться. «Не те, щоб скаржаться. Неприємно. Хочуть все з кондиціонерами », – говорить він.
Лікарі роблять висновок: на вулицю, а тим більше в транспорт з собою необхідно брати воду, надягати вільний одяг і обов'язково мати на голові убір. Якщо кому-то стає погано – слід негайно зажадати зупинки і виводити потерпілого на повітря, подути на обличчя підручним засобом (віялом може бути навіть блокнот або зошит), побризкати на обличчя водою, по можливості дати вмитися прохолодною водою. Якщо ж ці первинні заходи допомоги марні – відразу викликати швидку.