СБУ

У столиці співробітники Служби безпеки України ліквідували потужний конвертаційний центр, через який "обслуговувалася" низка підприємств з тимчасово окупованих територій.

Про це повідомляє прес-служба СБУ, передає Корупція.інфо

Встановлено, що конвертаційний центр з щомісячним незаконним обігом коштів у 600 мільйонів гривень організували власники та керівники одного з українських комерційних банків. Зокрема, через нього розкрадалися бюджетні гроші призначені на відновлення інфраструктури Донецької та Луганської областей. Під час обшуків у приміщеннях банку та "конвертцентру", який знаходиться безпосередньо у фінустанові, співробітники СБУ виявили фінансову документацію та печатки підприємств, задіяних у протиправній схемі. З депозитних ячейок, орендованих учасниками оборудки, вилучили понад 1 мільйон доларів США", – йдеться у повідомленні.

В офісних приміщеннях банку співробітники спецслужби також виявили печатки двох районних судів Донецька, документи та чисті бланки з відтисками печатки т.зв. "банку ДНР". Документи містять злочинні схеми фінансових взаємовідносин з луганськими та донецькими підприємствами, зокрема, щодо постачання газу з тимчасово окупованих територій.

СБУ вилучила свідоцтва реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності у т.зв. "ДНР", керівники яких отримували кредити у банку як фізичні особи. Слідчі СБ України відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.