У депутата райради, обраного від партії «УКРОП» Олександра Шевченка та у його спільника з Держгеокадастру при обшуках виявили значні суми готівкою

Стали відомі подробиці вчорашнього затримання депутата Полтавської райради на хабарі в $160 000. Депутат обіцяв громадянину вирішити питання із дозволами на землю через своїх знайомих у Держгеокадастрі. За  інформацією видання “Полтавщина”, СБУ разом із Нацполіцією затримали 40-річного депутата Олександра Шевченка, обраного від партії «УКРОП». За даними ЦВК, на момент обрання депутатом у 2015 році Олександр Шевченко працював директором «Приваттехсервіс плюс». Але принаймні з 2016 року це підприємство очолював вже інший керівник.

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання депутата. Як стало відомо, вдома у депутата знайшли зареєстровану зброю, більше 14000 доларів, близько 4000 євро та більше 140000 гривень.

У його спільника, проектанта з Держгеокадастру, в автомобілі знайшли $7000 та 100000 грн.

Не зважаючи на значну готівку, якщо вірити декларації про доходи в 2018 році, Олександр Шевченко ніде не працював. Протягом декларованого року він отримав 17469 грн пенсії, 350000 грн за продаж рухомого майна та 909000 грн за продаж нерухомого майна. Окрім цього Олександр Шевченко задекларував квартиру у Києві, площею 69,4 м², яку набув у 2018 році. Інші розділи декларації — депутат не заповнив.

Голова обласної організації партії «УКРОП» Сергій Соловей повідомив, що Олександр Шевченко дійсно обирався від «УКРОПу», хоча не входив до її лав. За словами Сергія Солов’я, з 2017 року Олександр Шевченко відійшов від партії і контактів із ним він не мав. Якщо вина Шевченка буде належно доведена, то він повинен понести відповідне покарання. При цьому партія «УКРОП» не знімає із себе відповідальності за людину, яку на виборах висунула кандидатом в депутати.

Також за даними джерел, наближеними до Полтавської райради, стало відомо, що приблизно із жовтня-листопада 2016 року Олександр Шевченко наблизився до тодішнього голови Полтавської ОДА Валерія Головка. Використовуючи свої зв’язки в обласному управлінні Держгеокадастру, депутат допомагав губернатору вирішувати земельні питання