сбу

У цьому році українські суди звільнили від кримінальної відповідальності більше 60 бойовиків розкаяних
Служба безпеки України (СБУ) розпочала програму повернення на підконтрольну територію України бойовиків так званих "Донецької народної республіки" (ДНР) і "Луганської народної республіки" (ЛНР), які не скоїли тяжких злочинів і готові до співпраці з українськими правоохоронними органами. Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ, передає Корупція.Інфо.

Згідно з повідомленням, дана програма поширюється на осіб, які:

– готові добровільно відмовитися від участі в терористичній діяльності і співпрацювати з правоохоронними органами України;

– не брали участі у вбивствах, тортурах, зґвалтування та інших тяжких злочинах;

– мають щире бажання виправити власні помилки чесною працею на благо України.

Як зазначається, підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань т. н. ДНР/ЛНР передбачені в рамках чинного законодавства України.

В СБУ повідомили, що лише за 2015 р. за добровільну відмову від участі в незаконних збройних формуваннях, щире каяття та співпраця з правоохоронними органами, українськими судами були звільнені від кримінальної відповідальності понад 60 осіб.

"СБУ доводить цю інформацію до родичів бойовиків, які проживають на території України. Під час індивідуальних зустрічей-бесід акцентується увага на необхідності добровільної відмови від участі в терористичних угрупованнях, повернення на українську територію і співробітництво з українськими правоохоронними органами, а умовами звільнення від кримінальної відповідальності. Протягом двох тижнів такі зустрічі вже проведені з членами 52 сімей", – уточнили у відомстві.

До цієї роботи широко залучені волонтерські та громадські організації, керівники місцевих органів самоврядування Донбасу і Української православної церкви, додали в СБУ.