Створена за ініціативи білоруського опозиційного лідера Світлани Тихановської Координаційна рада сподівається діяти шляхом діалогу з Олександром Лукашенком та його оточенням.
Як підкреслив в ефірі Радіо Свобода член Координаційної ради Віталій Римашевський, ще один варіант – “дотискати Лукашенка через мирні акції та страйки”.
Створення Координаційна ради – це, в першу чергу, шанс для чинної білоруської влади піти мирно, заявив в ефірі Радіо Свобода член ради Віталій Римашевський.
За його словами, транзит влади від Лукашенка може бути реалізований за кількома сценаріями.
“Перший: Олександр Лукашенко мирно та добровільно передає свої повноваження Світлані Тихановській. Тихановська, у свою чергу виконує три пункти своєї програми, а саме: звільнення політичних в’язнів, проведення прозорих президентських виборів у найближчі півроку, повернення країни до Конституції 1994 року”.
«Ми (Координаційна рада – ред.) створені для того, щоби в країні не було дестабілізації. Ми сподіваємося, що нас підтримає частина державного апарату, в тому числі і силовики. Настрої людей радикалізуються. Деякі говорять, що не треба ніяких переговорів, дехто каже, що вимоги мають бути радикальними і вони готові до силового протистояння. Але стратегія ради мирна. Я вважаю, що це правильно. Тому що і в силовиків, і в армії має бути шанс. У нас буде білоруський сценарій. Не український і не вірменський. Це наша країна і у нас буде наш сценарій передачі влади» – сказав Віталій Римашевський в ефірі програми Свобода LIVE.
За іншим сценарієм, зі слів Римажевського, Лукашенко сам може ініціювати проведення чесних та дострокових виборів впродовж наступних трьох місяців.
У будь-якому разі, обидва сценарії передбачають діалог з боку Лукашенка, проте, на діалог з опозицією, схоже, Лукашенко не налаштований. Створення Координаційної ради він назвав спробою захоплення влади. А сам склад ради – «прикоритниками» та «скривдженими»
«Ідеально – це коли країна відмовиться виконувати накази Лукашенка через страйки, страйки та мирні демонстрації. Тоді Лукашенку не залишиться нічого, як піти. Це саме (страйки – ред.) стосується і армію. Я нагадаю, поки армія та силові структури демонструють готовність силового придушення протестів включно зі стріляниною в людей. Ми ж, як координаційна рада, хочемо запобігти цьому» – каже Римашевський.