Влада ФРН буде готова розглянути можливість зупинки “Північного потоку-2” у разі нападу Росії на Україну, пише Financial Times з посиланням на джерела, обізнані з позицією Берліна.

Видання зазначає, що новий канцлер ФРН Олаф Шольц – прихильник “Північного потоку”. “Тим не менше, Захід має широкий спектр опцій, щоб відповісти у разі вторгнення РФ в Україну. Зупинка “Північного потоку-2″ – одна з опцій”, – йдеться у статті з посиланням на співрозмовників видання.

“Американські офіційні особи заявляють, що Шольц навряд чи прогнеться під американським тиском щодо газопроводу відразу після того, як став канцлером. Проте, на їх думку, загалом він підтримує ідею США про тиск на Путіна, щоб запобігти вторгненню”, – наголошується в статті.

Financial Times зазначає, що за Ангела Меркель ФРН була за реалізацію “Північного потоку-2”. Проте у новій коаліції “зелені” виступають проти цього проекту.

Сам новообраний канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що непорушність кордонів залишається найважливішим принципом для збереження безпеки в Європі.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу Welt.

«Для безпеки та співробітництва в Європі непорушність кордонів – найважливіший принцип, який діє для всіх, оскільки підвищує нашу спільну безпеку», – сказав Шольц, наголосивши, що панувати має право, а не сила.

За словами канцлера, важливо, щоб НАТО та ЄС «з усією силою» одностайно й чітко заявили, що це принцип, якого повинні дотримуватися всі.

Він додав, що ФРН і партнери наполегливо працюють, «аби не дійшло до протистоянь, які ми переживали раніше».

При цьому Шольц не відповів на запитання, наскільки реальною він вважає загрозу нової агресії Росії проти України. Він також не став коментувати, чи готовий Берлін поставити під питання майбутнє проєкту Nord Stream 2 в разі агресії РФ. Але знову повторив: «У нас дуже чітка позиція – ми хочемо, щоб усі поважали непорушність кордонів. Усі розуміють, що будуть наслідки…».

Стосовно введення газопроводу Nord Stream 2 в експлуатацію, Шольц сказав, що Федеральне мережеве агентство найближчим часом ухвалить відповідне рішення.

Нагадаємо, Німецький Бундестаг у середу, 8 грудня, обрав соціал-демократа Олафа Шольца канцлером Німеччини замість Ангели Меркель, яка обіймала посаду впродовж 16 років.

Для затвердження Шольцу було необхідно щонайменше 369 голосів із 736 депутатів Бундестагу. Як оголосила з трибуни президії голова Бундестагу Бербель Бас, за кандидатуру Шольца проголосували 395 депутатів із 736 за необхідного мінімуму в 369 голосів.

“Проти” проголосували 303 людини, шестеро депутатів утрималися.

Урядова коаліція складатиметься із соціал-демократів, представників Вільної демократичної партії Німеччини та “Зелених”. Це так звана коаліція “світлофор” – назву вона дістала за кольорами партійної символіки трьох політичних сил. Такий тип коаліції на федеральному рівні діятиме вперше у ФРН.

Шольц стане дев’ятим канцлером Німеччини. Політик народився в 1958 році в Оснабрюку, в юності вивчав юриспруденцію, проходив альтернативну військову службу та працював адвокатом. Шольц двічі був депутатом бундестагу – з 1998 по 2001 рік і з 2002 по 2011 рік. З 2007 по 2009 рік обіймав посаду міністра праці в уряді ФРН, з 2011 по 2018 рік був бургомістром міста Гамбурга. З березня 2018 року Шольц керував Міністерством фінансів Німеччини й водночас був віце-канцлером ФРН.