Командування Повітряних сил ЗСУ оприлюднило візуалізацію схеми повітряного руху на військовому аеродромі поблизу Чугуєва на Харківщині. На ній, зокрема, зображено останні хвилини перед падінням Ан-26, на борту якого перебували курсанти та офіцери.

Командування Повітряних сил опублікувало її у фейсбуці.

Також тут підкреслили, що такою схемою керуються в авіації Повітряних Сил і в усьому світі. На кадрах видно два літаки Ан-26 (на борту Ан-26Ш перебували курсанти та офіцери) і як кожен із них заходить на посадку.

У повітряних силах пояснюють:

під час виконання польотів “по колу” двох і більше літаків одночасно, керівник польотів на аеродромі вже зі зльоту кожного наступного літака вибирає такий інтервал між ними;


він дозволяє “не заважати” екіпажам один одному та безпечно виконувати свої польотні завдання на ділянках:

– після зльоту,

– під час польоту до другого розвороту,

– під час польоту до “третього”,

–під час виникнення ускладнених ситуацій в польоті.

Підкреслюємо, ця схема не є доказовою базою, але стане корисною для галасливих “експертів”. Разом з тим запевняємо, що Повітряні Сили максимально сприяють слідству, надали усі матеріали для експертної оцінки, – наголосили в Повітряних силах.

Також військові льотчики закликали всіх членів комісій, що розслідують причини трагедії, провести неупереджене та якісне розслідування.

Слідство відновило картину катастрофи військово-транспортного літака Ан-26 під Харковом 25 вересня та розглянуло ряд версій, заявив спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат

“Версія теракту повинна мати місце, але вона є найменш, напевно, вірогідною, оскільки уже зібрано достатньо матеріалу. Мусимо дочекатися офіційної версії”, — зазначив спікер.

Він також сказав, що: “Як представник командування Повітряних сил я не можу говорити про результати. Однак щойно ми розмістили візуалізацію схеми військового аеродрому, як саме сталася ця ситуація, на якій відстані були літаки (Ан-26, що розбився, і ще один літак, який в той момент також заходив на посадку — ред.) один від одного”.

Нагадаємо, Голова ХОДА Олексій Кучер в ефірі одного з українських телеканалів розповів, що Ан-26 не отримав права пріоритетної посадки, хоча мав пошкодження. Натомість перед ним сідав інший борт, справний.
У літаку, якому дозволили сісти першим, перебував син командувача ВПС Дроздова.
Зі свого боку, Дроздов заявив, що ніякої вказівки керівнику польотів не робив.
За його словами, літак, який розбився, перед посадкою ще мав пролетіти 6 кілометрів і зробити розворот. Тоді як другий літак (який із сином Дроздова на борту) пролетіти мав лише 4 кілометри до аеродрому.