Венеціанська комісія виступила проти порушення Конституції при вирішенні проблеми з Конституційним судом України (КС), що виникла після визнання незаконними положень антикорупційного законодавства. Йдеться про ініціативу глави держави, що стосується розпуску всього складу КС.
Про це в суботу, 31 жовтня, повідомила народний депутат від “Слуги народу” Єлизавета Ясько на своїй сторінці в Facebook.
“Увага! Опублікована позиція Венеціанської комісії і GRECO по КС України. Кілька хвилин тому Венеціанська комісія і GRECO висловилися про неприпустимість порушення Конституції при розв’язанні кризи, спровокованої КСУ. Лист з відповідною заявою було направлено на ім’я спікера ВРУ. Укладачі відзначають, що боротьба з корупцією і верховенство права повинні йти пліч-о-пліч. Тільки таким чином буде забезпечено постійну довіру до влади “, – написала Ясько і прикріпила документи, що підтверджують позицію Венеціанської комісії з цього питання.
Ситуацію встиг прокоментувати депутат Олександр Дубинський.
“Законопроект у листі Венеціанської комісії названий« кричущим порушенням Конституції і основоположного принципу поділу влади ». Але ця нахабна комісія і проти українізації і закону про освіту виступала – і нічого …”, – пише Дубинський.
Українці ж в коментарях обурюються і вважають, що проблеми в Україні повинна вирішувати влада України.
Напередодні ж, лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що ідею президента Володимира Зеленського про оновлення складу Конституційного Суду підтримав Європарламент, її також узгодили з послами країн G7.
“Рішення про оновлення КС вже підтримав Європарламент. А на зустрічі з послами G7 було узгоджено, що новий склад буде формуватися максимально прозоро, а також з участю громадськості та міжнародних партнерів. Жодної альтернативи запропонованому оновленню Конституційного Суду немає”, – повідомив Арахамія.
Нагадаємо, у вівторок, 27 жовтня, Конституційний суд виніс рішення про невідповідність Конституції положень закону “Про запобігання корупції”. Таким чином, стає практично неможливим притягнення чиновників до будь-якої відповідальності за будь-які порушення антикорупційного законодавства.
Вже 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс законопроект до Верховної Ради про позбавлення повноважень всіх суддів Конституційного суду.