Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук голову Окружного адмінсуду Павла Вовка.

Про це сказано на сайті НАБУ. Вовк підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.255, ч.3 ст.27, ч.1 ст.109, ч.2 ст.369-2, ч.2 ст.344 Кримінального кодексу України.

“У зв’язку з систематичним ігноруванням повісток від органу досудового розслідування і слідчого судді, а також неявкою для участі в допиті і інших процесуальних діях, Національне антикорупційне бюро України розшукує підозрюваного”, – сказано в повідомленні.

Напередодні, Володимир Зеленський прокоментував можливість розпуску Окружного адмінсуду Києва. Він наголосив, що передовсім слід запустити Вищу кваліфікіційну комісію, яка й має обирати суддів.

Саму ідею перезавантаження складу Окружного адміністративного суду Володимир Зеленський підтримує. Про це він заявив в ефірі проєкту “Свобода слова”.

Ми говорили з фахівцями – якщо зараз “прибрати” склад ОАСКу чи повністю нівелювати їхню роботу, ми будемо мати проблеми з тим, що ВККС не запущена. Вона повинна обирати суддів, – зазначив президент.

Відтак він висловив переконання, що передовсім потрібно розібратися з суддівською кваліфікаційною комісією, а вже тоді говорити про Окружний адміністративний суд Києва.

Володимир Зеленський також розповів, що наразі сформована комісія при Офісі президента, і влада чекає напрацювання, щоб закінчити судову реформу ще за каденції чинного президента.

Усе почалося з конфлікту суду й правоохоронних органів. НАБУ заявляло, що очільник ОАСК Павло Вовк і його підопічні готують державний переворот.

Детективи Антикорупційного бюро розпочали розслідування щодо зловживань владою з боку суддів Окружного адмінсуду Києва.

У відповідь суд схвалив рішення, яким дав вказівку відсторонити директора НАБУ Артема Ситника. Разом з тим проти нього мають порушити кримінальну справу.