Відома білоруська баскетболістка Катерина Снитіна повідомила про смерть легендарного спортивного лікаря Валерія Івановича Білана.

«Рятував білоруський спорт раз по раз, день за днем, медаль за медаллю, суглоб за суглобом, давав надію спортсменам там, де вже здавалося б її немає. Сотні, тисячі, десятки тисяч спортсменів пройшли через його теплі руки і величезне добре серце. Спасибі за все, Валерій Іванович! », – написала Катерина в своєму Instagram. ⠀

Людина, через чиї сильні, добрі і дбайливі руки за три десятка років його роботи пройшло понад 100 тисяч спортсменів, легендарного фахівця згадує Володимир Нестерович. Далі подаємо його слова в оригіналі:

Після важких професійних травм Валерій Іванович буквально ставив на ноги багатьох. Власне в медицину він і сам прийшов після травми. Займався баскетболом, 10 років грав за ГТВ, посів п’яте місце на чемпіонаті СРСР, двічі вигравав чемпіонат Європи серед студентів.

Закінчив Білоруський інститут фізкультури, потім – університет в Тарту, відділення спортивної медицини. Захопився спортивним масажем.

Як сам розповідав, цілими днями пропадав у бібліотеці, студіював все, що знаходив з масажу і мануальної терапії. В цьому і знайшов своє покликання. У складі білоруської делегації відпрацював на восьми Олімпійських іграх.

Ми познайомилися на Олімпіаді в Лондоні. Як прес-аташе делегації я заглянув в наш медцентр, щоб підготувати репортаж про те, як медики допомагають атлетам боротися з недугами. Зустрів мене великий такий дядько з дуже приємною посмішкою.

З першої ж хвилини відчуття, ніби знайомі років 100. Валерій Іванович заварив чаю, дістав якісь печеньки, цукерки. Якраз співпало, що на прийомі нікого не було.

Пам’ятаю, добре поговорили – докладно, але найголовніше – якось дуже душевно. Про спорт, про особливі умови роботи на Іграх, про травми і відновлення.

Згадав Валерій Іванович і про дочку свою Тетяну, яку він теж не один раз лікував від травм. Для тих, хто не в курсі – Тетяна срібний призер в групових вправах з художньої гімнастики на Олімпіаді в Сіднеї.

Так тато їй власноруч і порізи зашивав, і переломи лікував. Нікому не довіряв. Як розповідав, сльози їй витирав, тому що боялася, дитя адже зовсім, а сам уколи болючі робив.

У нього був величезний мішок оповідань про кожного спортсмена, вірніше, про їх болячки і, зрозуміло, про людське терпіння і мужність. Андрій Арямнов, Анна Батюшко, Мурад Гайдаров – ім’я їм легіон.

Все в тому ж Лондоні з травмами і всякого роду неполадками виступали Катя Карстен, Саша Герасіменя, Сергій Мартинов. Всім відома історія про перелом ребра у Володі Самсонова в Ріо-де-Жанейро … І всі ці спортсмени, пройшовши через руки Валерія Івановича, виходили потім на старт або на арену і, зціпивши зуби, боролися. І навіть перемагали.

Точно знаю, що вони все життя будуть пам’ятати Валерія Івановича Білана. Тому що в їх успіхах є і його заслуга. Без сумніву.