Януковичу повідомили про підозру в зраді за підписання «харківських угод» на користь РФ.

Про це інформує прес-служба Офісу генерального прокурора.

“Зокрема, він підозрюється в тому, що діючи за попередньою змовою з вищими посадовими особами Російської Федерації, в порушення вимог Конституції України та закону України” Про міжнародні договори України “, на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України надав іноземній державі – Російській Федерації та її представнику – президенту РФ Дмитру Медведєву допомогу в проведенні підривної діяльності проти України “, – йдеться в повідомленні.

Встановлено, що підозрюваний 21 квітня 2010 року, перебуваючи в Харкові, штучно створюючи передумови до збільшення чисельності військ РФ і умови їх перебування на суверенній території України, під приводом отримання знижки на газ, підписав від імені України угоду між Україною і Російською Федерацією. Цим документом було продовжено на 25 років термін перебування Чорноморського флоту РФ.

При цьому угода, а також укладені контракти між АТ “НАК” Нафтогаз України “і ВАТ” Газпром “, фактично не давали ніякого зниження ціни на газ.

“Перед підписанням документів ціна для України була двічі штучно завищена Російською Федерацією: станом на кінець 2008 року ціна газу за 1000 кубічних метрів для України становила $ 179,5, тоді як на кінець 2010 року – $ 352,33. Крім цього саме зниження визнавалося зобов’язаннями Україною за державним боргом перед РФ, які погашаються “, – йдеться в повідомленні.

За версією слідства, РФ спочатку штучно створювала і накопичувала борг України перед нею за поставку природного газу, а потім в його погашення, в тому числі шляхом нібито надання знижки, фактично безоплатно розміщувала ЧФ РФ на території України.

“В результаті підписаних екс-президентом так званих “харківських угод” був збільшений особовий склад військ і військової техніки Збройних сил РФ на території України замість підготовки до їх зменшення та виведення з території України”, – йдеться в повідомленні.

Надалі, починаючи з 20 лютого 2014 р військовослужбовці ЧФ РФ у взаємодії з іншими підрозділами ЗС РФ, котрі скоїли вторгнення на територію півострова Крим, здійснили військову окупацію і подальшу анексію півострова Крим, що призвело до тяжких наслідків у вигляді порушення територіальної цілісності України.