Дмитро Ярош розкритикував політику, зазначивши, що там немає честі та гідності.

Радник головнокомандувача Збройних сил України Дмитро Ярош в інтерв’ю для інтернет-версії видання “Гордон” розповів, що раніше балотувався на пост президента, щоб протистояти російській агресії.

Жодної політичної кар’єри Ярош для себе не бачить. Він не братиме участі у нових президентських перегонах.

“Я не з тієї породи”, – зазначив екс-глава “Правого сектора”.

У 2014 році він ухвалив рішення балотуватися у президенти “під тиском команди”, це були прагматичні розрахунки.

“Ми б, мабуть, не вижили, якби не взяли участь у політичному процесі <…> Я пішов, власне, для того на те президентство, щоб мати максимальну можливість протистояти російській агресії. І все. Зараз би я не пішов. Я не бачу себе на посаді президента”, – сказав він.

Екс-“правосек” вважає за краще абстрагуватися від політики та тримати дистанцію. Попри свою нову посаду він не вважає себе частиною команди Зеленського.

Він також зауважив, що досі перебуває у розшуку Інтерполу через сфабриковані справи Росією.

“І вироки… вирок у мене є, здається, у так званій “ДНР”, бо там теж якийсь “судовий процес” відбувався. Фейковий, безумовно, проте. А щодо Росії я навіть не відстежував тих речей. Так, зі ЗМІ отримував якусь певну інформацію стосовно різних кримінальних проваджень. Але мене це, знову ж таки, не дуже цікавить. Я досі перебуваю в розшуку в Інтерполі. Це факт”, – розповів Ярош.

Він перебував у розшуку Інтерполу з 2014 року на запит Росії. РФ звинуватила його в “публічному підбурюванні до терористичної та екстремістської діяльності з використанням засобів масової інформації”. На початку 2016 стало відомо, що з офіційного сайта Інтерполу видалили дані про розшук Яроша. Зараз за посиланням, де була його картка, – помилка.

Бацман перепитала: “Вас занесли [до бази розшуку], і досі Інтерпол не зняв?”

“Не зняв. Незважаючи на те, що українська сторона – і МВС, і СБУ – неодноразово надавали певні документи, які спростовують це… Але, напевно, Інтерпол – така цікава організація, у якій росіяни мають значно більший вплив, бо відповіді моїм юристам були, що докази російської сторони переважують докази української сторони. Десь так. Ну, це знову ж таки закономірно: це війна. Тому вони з нами воюють – ми з ними воюємо”, – відповів Ярош.

На запитання про те, як це впливає на поїздки, він розповів:

“Я не був за кордоном у цей час. І часу не дуже є. [Із 2013–2014 років] не був. Та й бажання великого не було”.

Ярош зазначив, що йому надходили запрошення до США та країн Балтії, але у нього “було багато потрібніших справ”.

Він каже, що поки не планує покинути Україну, а у разі приїзду до РФ заарештують.

“Буду заарештований одразу ж. Зрозуміло, без варіантів. Ну, і з їхньої точки зору, це ж правильно. Вони ж там називають нас тими, хто їсть немовлят і так далі”, – додав Ярош.

Також він зазначив, що президент Росії Володимир Путін раніше ухвалив рішення про “знищення України”, Про це свідчать його дії і заяви.

За його словами, є загроза широкомасштабного наступу з боку РФ – на кордон з Україною стягнули 90 тисяч військових. Ярош каже, що РФ має переваги в авіації та ракетній техніці, що дозволяє їм завдавати удари навіть без введення військ в Україну.

“І в тому, що Путін прийняв свого часу для себе рішення знищити Україну, у мене сумнівів немає. Ну і багато інформації різноманітної – вона, в принципі, в загальному доступі є. Так ми всі можемо робити висновки. Зрештою, його неодноразові заяви, що “Україна – це не держава” і так далі. Тому ця загроза існує”, – говорить він.

За його словами, до можливої агресії максимально готуються Генштаб і командування ЗСУ.