Законодавство Білорусі не забороняє давати зброю неповнолітнім, але через його носіння можуть бути проблеми з батьківськими правами або кримінальним кодексом.

Про це в бесіді з РБК заявив юрист, голова «Білоруського Гельсінського комітету» Олег Гулак, коментуючи появу 15-річного сина Олександра Лукашенка з автоматом в руках.

«Ми ж розуміємо, що неповнолітні можуть, наприклад, збирати, розбирати автомати. Тут питання контексту: що це було за зброя, що за ситуація, навіщо дитину в це втягують», – оцінив Гулак.

За його словами, те, що трапилося можна називати порушенням, пов’язаним з обов’язками батька виховувати дитину. Це прописано в кодексі про шлюб та сім’ю Білорусії, а також в законі про права дитини, уточнив юрист.

«Тут повинні включатися профілактичні заходи, можливо постанову на офіційний контроль через ситуацію, що становить небезпеку для дитини. Може справа дійти до проблеми з батьківськими правами », – підкреслив він.

До слова, на Миколу Лукашенка, який напередодні супроводжував свого батька під час польоту на вертольоті в центр Мінська, був надітий полегшений бронежилет, а сам він був озброєний автоматом АК-74, таким же, як у Лукашенка.

Про це розповів військовий експерт, головний редактор журналу «Арсенал Вітчизни» Віктор Мураховський.

«Той же самий автомат – АК-74. Бронежилет невеликого класу захисту, тобто автоматну кулю такий бронежилет не тримає. Він легший. Зазвичай такий бронежилет носять під одягом охоронці, він тримає пістолетну кулю калібру до 9 мм, але автоматний боєприпас він не тримає », – сказав експерт.

За словами Віктора Мураховського, поява на публіці неповнолітнього підлітка з бойовою зброєю в руках в Росії було б порушенням закону. Таке можливо лише у виняткових випадках.

«Я не знаю законодавства Білорусії в цій області, але в Росії це незаконно. У Росії неповнолітній має право брати зброю в руки тільки якщо він проходить курс початкової військової підготовки в навчальному закладі, і то під наглядом інструктора та безпосередньо під час виконання вправи», – підкреслив він.

“Лукашенко з автоматом – жалюгідний косплей сценаріїв Альєнде і Каддафі. Ті зі зброєю в руках захищали свою владу і життя від озброєних військових. Чоловіки проти чоловіків. Цей зібрався стріляти в мирних людей: жінок, дітей, з прапорами, плакатами, кульками. Боягуз і покидьок, – пишуть у мережі.

“Лукашенко, що виходить зі свого вертольота з автоматом в руках і одягнений в бронежилет – це не тільки” я буйний психопат, ось довідка “(довідка дійсно є – від 1976 року), але і демонстрація реальних намірів: людина зі звичками латиноамериканського диктатора 1970- х років (де він, власне, ментально і застряг) дійсно готовий діяти відповідними методами, – пише Олександр Кушнарьов.